www.geocaching.pl

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

opoliensis
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: www.geocaching.pl

Post autor: opoliensis »

Heh, prozaiczny powod powiadasz. W anonsie wyraznie napisane bylo ze o kontakt sa proszone osoby z kregu opencaching, a Spider takowa nie jest skoro pozyskal ja dla wlasnego projektu. Ot, zwykle wpychanie nosa w nie swoje sprawy. Excel albo zostal celowo wprowadzony w blad albo niedlugo zupelnie niezaleznie zacznie sprzedawac gadzety majac calkiem przypadkowo reklame na stronie GPl :)

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

toczygroszek pisze: Sprawa druga - Spider otrzymał domenę z prozaicznego powodu - gdyż udało mu się skontaktować z firmą Excel jako pierwszemu.
.
Oferta Excela na forum była jasno sformułowana co do adresata - więc niezależnie od ew. faktycznej przydatności tej domeny dla środowiska opencaching, Spider wykonał bardzo nieelegancki ruch zgłaszając się po domenę .

Podkreślanie, że domena będzie służyła dla darmowego serwisu utrzymywanego z prywatnych pieniędzy w niczym nie zmienia faktu że :
- jest to tylko przybudówka komercyjnej firmy, powstała i działająca na podstawie umowy z tą firmę oraz korzystająca z jej
bazy danych
- wykorzystanie domeny nie ma żadnego związku z opencaching.

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Panowie, opoliensis i miklobit, szkoda czasu na dyskusje. Domena przepadła, ale jaki to ma wpływ na rozwój Serwisu OC? Żaden.
Czy przybędzie od tego użytkowników serwisu GC? Nie sądzę.
Kilka lat dyskusji nie zmieniło podejścia, ciągły atak, szerzenie nieprawdy, wypowiadanie się na temat spraw na które nie ma pojęcia. A do tego dochodzą wyłudzenia i pomówienia. No i złamana obietnica, że już się toczygroszek wypowiadać tutaj nie będzie.
Panowie "przedstawiciele" są świetnie znani z tego. Nie zmieni tego i ta dyskusja. I niech dalej sobie gratulują i żyją w przeświadczeniu ile to dobrego zrobili dla ich serwisu w Polsce. Tylko wciąż nie znaleźli sposobu na to, by w ich serwisie Polska nie wyglądała jak Białoruś czy Mołdawia.

A może wystarczyłoby nieco zmienić sposób podejścia do sprawy? Otworzyć się na ludzi i inne serwisy? Zamiast tworzyć granice, zobaczyć co tak naprawdę nas łączy? Może jeszcze nie jest za późno?
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (229.11 KiB) Przejrzano 1936 razy
Za ten post autor etnamars otrzymał podziękowanie:
keck

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 317 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

@etnamars: zgadzam się całkowicie ;)

ps: uważaj bo jeszcze toczy i spider, którzy są tak gotowi poświęcać swoje pieniądze pojadą zapełniać mapkę byle czym żeby udowodnić że potrafią :mrgreen: i że do białorusi im daleko
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

toczygroszek pisze: Dostałem jednak od znajomej osoby linka do tego tematu,
Akurat!
wystarczyło, że kilka miesięcy temu coś tam na forum napisałem o GC, a kolega szpieg z krainy deszczowców już molestował mnie mailami, jak śmiałem wyrażić własne zdanie. (przy okazji wypisując obrażliwe frazesy w stosunku do openkeszowców). Monitorujesz uważnie co się tu (i w logach keszy) dzieje, więc przynajmniej nie ściemniaj.

rt: nie wiem jak kesze spidera, ale akurat kilkanaście keszy toczygrosza podjąłem i przy całej niechęci do jego osobowości, to skrzynki ma na wysokim poziomie, trzeba to uczciwie przyznać; pomimo że z wrogiego systemu, warto je polecić, bo naprawdę są warte podjęcia. (przy okazji można zrobić na złość umieszczając geokreta - wtedy kesz jest skalany przejawem, uwaga będzie cytat: "nieposiadania umiejętności zabawy w geokeszing" jakim są te z pozoru przymilne geokrecie stworzenia.

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Podziękował;: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Cebulka »

Ach, jak mi się tęskniło za toczeniem okrągłego...

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

O właśnie, dawno flejmiju gc/oc nie było ;) BTW moje geokrety w Niemczech i Czechach radzą sobie całkiem nieźle, ludziska z GC juz się zaczynają łapać, jak się je loguje. Mam zresztą wrażenie, że ostatnio Niemcy wykazują w tym temacie większą dynamikę wzrostu niż Polacy. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

sorry za offtop:
lavinka, tak patrzę w sygnaturkę. Ty masz ponad 300 swoich GK???????
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Doc_with_the_dog pisze:sorry za offtop:
lavinka, tak patrzę w sygnaturkę. Ty masz ponad 300 swoich GK???????

Niestety to są 300 założone. Z prawie setka już zaginęła (średnio ginie kilka w miesiącu), a niestety statsy nie wywalają zarchiwizowanych. Poza tym wcale nie jestem rekordzistką w tym temacie.

BTW zupełnie nie pojmuję, co złego zrobił Spider. Była domena - wziął. Że akurat
jemu oddali - widać był bardziej przekonywujący. Uważam tę dyskusję za niepotrzebne bicie piany. Poza tym nawet jeśli otworzą sklepik to co? My też teoretycznie możemy (nie jako serwis ale prywatnie), ale mamy opory bo coś-tam coś-tam. Pachnie mi to psem ogrodnika. Sami nie chcemy, a innym nie pozwolimy. Chore.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy

Post autor: Stryker »

geocaching-polska.pl - proszę bardzo, domena wolna, całkiem ładna. Nawet z końcówką .eu dostępna

(teraz zobaczymy czy toczygroszki nie czytają forum ;>)
Obrazek

brzuch
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: brzuch »

Domeny z kreskami są mniej praktyczne, lepsze są pisane razem. Wyróżnić dwa wyrazy też się da: GeocachingPolska.pl
Poza tym taka domena z końcówką .eu to oksymoron, proszę się zastanowić nad sensem takiego potworka: geocaching-polska.eu

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

lavinka pisze:BTW zupełnie nie pojmuję, co złego zrobił Spider. Była domena - wziął. Że akurat
jemu oddali - widać był bardziej przekonywujący. Uważam tę dyskusję za niepotrzebne bicie piany.
Spider nic złego nie zrobił - wziął domenę, którą firma chciała oddać konuś z OC (tak sami napisali) a Spider na OC też szuka i loguje więc trudno się czepiać. Nie podobają się niektórym działania firmy, która zaczyna rozmawiać na temat przekazania domeny z jednym z nas, a potem odpowiedzialni zaczynają być trudno uchwytni, a po jakimś czasie domena jest u kogoś innego... To po co zawracają głowę i marnują czyjś czas?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy

Post autor: Stryker »

brzuch pisze:Poza tym taka domena z końcówką .eu to oksymoron, proszę się zastanowić nad sensem takiego potworka: geocaching-polska.eu
Etam, przecież "Geocaching Polska" to oksymoron sam w sobie, nad Wisłą nazywa się to przecież po prostu Opencaching ;-)
Obrazek

gowebex
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: gowebex »

lavinka pisze: BTW zupełnie nie pojmuję, co złego zrobił Spider. Była domena - wziął. Że akurat
jemu oddali - widać był bardziej przekonywujący. Uważam tę dyskusję za niepotrzebne bicie piany. Poza tym nawet jeśli otworzą sklepik to co? My też teoretycznie możemy (nie jako serwis ale prywatnie), ale mamy opory bo coś-tam coś-tam. Pachnie mi to psem ogrodnika. Sami nie chcemy, a innym nie pozwolimy. Chore.
Polecam przeczytac tresc ogloszenia firmy EXCEL http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=11&t=9894

Witam Państwa,

Jako dotychczasowy właściciel (EXCEL - Systemy Nawigacyjne) domeny http://www.geocaching.pl chciałbym przekazać ją FOC w dobre ręce.

Aktualnie dobiega kresu okres abonamentowy a więc jest to najlepszy okres do dokonania takiej zmiany.

Proszę o kontakt osoby z kręgu opencaching jeżeli są zainteresowane tematem.

Pozdrowienia
Spider tak sie spieszyl szybko zeby zlapac te domene ze nie doczytal ze proszono o kontakt "osoby z kręgu opencaching" a w sumie to dziwne bo dla nich (T & S ) slowo opencaching to jak woda swiecona na diabla :-)
W sumie nic tragicznego sie nie stalo bo i tak tym ktorzy wzieli te domene nie pomoze im zwiekszyc znaczaco liczbe uzytkownikow i popularnosc bo nalezy
pogodzic sie z faktem ktory sen z powiek spedza waskiej grupie :-) ze zabawa w geocaching w Polsce to kreci sie wokol opencaching.pl i nie wiem jak beda sie koledzy starali i wykupywali wszystkie domeny z nazwa geocaching.

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Nie chcę tutaj występować w roli adwokata Spidera czy Toczygroszka, ale ludzie.... zastanówcie się....
Ok. Było napisane: "Z kręgów OC", ale co to oznacza?
Spider w końcu ma konto i pokaźną liczbę skrzynek znalezionych. Więc chyba jest z kręgu OC. Wiem, wiem, znam stosunek Jego do ludzi z OC i odwrotnie, ale trzymając się tego co jest w serwisie, to jednak z tych kręgów jest :)

Poza tym... nie demonizujcie problemu.... to przeciez nic nie zmienia. Była domena, nie ma domeny... Życie płynie dalej (żeby nie napisać "toczy") :D
BTW, tak po prawdzie... ta domena do nich bardziej pasuje niż do nas.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Zablokowany