Opencaching.com

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Re: Opencaching.com

Post autor: krystiant » wtorek 07 grudnia 2010, 22:01

Ale w odróżnieniu od innego serwisu geocachingowego pozwalają na umieszczanie linków :wink:
OpenCaching.com pisze:Lacza do innych stron
Na Stronie internetowej moga wystepowac lacza do stron internetowych innych firm utrzymywanych przez inne podmioty. Lacza te sa publikowane wylacznie dla wygody uzytkowników i nie stanowia rekomendacji firmy Garmin prezentowanych tam tresci. Firma Garmin nie ponosi odpowiedzialnosci za zawartosc tych stron i nie udziela zadnych zapewnien ani gwarancji w odniesieniu do dokladnosci materialów przedstawianych na tych stronach ani procedur zwiazanych z zachowaniem poufnosci danych stosowanych przez strony trzecie. Uzytkownik korzysta ze stron internetowych innych firm wylacznie na wlasna odpowiedzialnosc.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » wtorek 07 grudnia 2010, 22:41

Faktycznie trochę się wiesza, ale może tylko na mojej chrome. Znowu się zarejestrowałam bez czytania regulaminu i teraz nie mogę znaleźć. Znalazłam tylko tyle, że "kopanie jest zabronione" no i oczywiście nie na terenie prywatnym. Pole skrzynki w innym serwisie jest, ale tylko jedno. Pewnie będę linkować do OC, bo tam jest reszta linków. Jeszcze nie wiem, czy coś tam zarejestruję, wolę poczekać, bo jak za dużo mugoli się na to załapie, to mi masę skrzynek zniknie. Wydaje się, że to dopiero zupełna beta, ładny interfejs.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » wtorek 07 grudnia 2010, 23:02

i to spora ta beta jak większość funkcji się wiesza :)

MardoQ
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: MardoQ » środa 08 grudnia 2010, 00:37

Ale całkiem konkretnie podeszli do sprawy.
http://www.opencaching.com/api_doc/
Creative Commons
All public, user submitted content in the OpenCaching.com database is licensed under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License (CC-by-sa).
http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/

Ale d**a, konto nie jest u nich tez powiązane z forum, nie tego się spodziewałem po molochu
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Post autor: Highlander » środa 08 grudnia 2010, 01:21

sp2ong pisze:To teraz tylko dolozyc do ponizszego porownania zamiast Terracaching.com ktory z dniem 31 grudnia 2010 bedzie zamkniety i bedzie widac jak wyglada nowy serwis w porownaniu do obecnych

http://translate.google.com/translate?h ... e.pl&twu=1
Myślę że po pierwsze warto dołożyć OC PL obok OC DE. Dlatego że wiele funkcjonalności których nie ma na OC DE zostało zaimplementowanych w ramach OC PL (notatki, notyfikacje o ukryciu, deaktywacji, reaktywacji, galerie obrazków, memo w cachu, dodatkowe waypointy).

Odnoszę wrażenie Waldku że po cichu i konsekwentnie dodawałeś różne elementu do OC PL właśnie wg tego zestawienia braków OC DE. Ostatnio bez większego echa weszła chyba galeria zdjęć z logów przy skrzynce.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » środa 08 grudnia 2010, 01:42

galeria o tyle przydatna że ściąga się do bazy filipsa ;) tak więc ma się spoilery z komentarzy - jeśli ktoś kesza przemieści

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator

Post autor: sp2ong » środa 08 grudnia 2010, 06:56

Highlander pisze: Myślę że po pierwsze warto dołożyć OC PL obok OC DE. Dlatego że wiele funkcjonalności których nie ma na OC DE zostało zaimplementowanych w ramach OC PL (notatki, notyfikacje o ukryciu, deaktywacji, reaktywacji, galerie obrazków, memo w cachu, dodatkowe waypointy).

Odnoszę wrażenie Waldku że po cichu i konsekwentnie dodawałeś różne elementu do OC PL właśnie wg tego zestawienia braków OC DE. Ostatnio bez większego echa weszła chyba galeria zdjęć z logów przy skrzynce.
Nie do konca tak jak jest bo "Personal cache Note" dolozylem do kodu 30 kwietnia pod wplywem sugesti naszych userow z forum http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=20&t=5199 Dodatkowe Waypointy dolozylem 7 maja (ta sprawa ciagnela sie od grudnia 2009) http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=20&t=5214 a cytowane porownanie ukazalo sie w Listopadzie tego roku i wtedy zobaczylem ze faktycznie jest cos takiego jak galeria obrazkow skrzynki i logow i to dolozylem pod wplywem porownania i nic wiecej nie zrobilem po ukazaniu sie tego porownania

Mysle ze mozna zapytac autora czy mozna zrobic na bazie jego HTML porownanie OC PL w jezyku Polskim i umiescic je na naszej stronie bo moze kazdemu przydac sie

Moze ktos sie podejmnie tego i dostarczy gotowa strone ?

Orginal bez google translator jest tu: http://coord.dafb-o.de/plattformen/vergleich.html
Ostatnio zmieniony środa 08 grudnia 2010, 11:22 przez sp2ong, łącznie zmieniany 1 raz.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl

Thathanka
Wyjadacz

Post autor: Thathanka » środa 08 grudnia 2010, 08:15

sp2ong pisze:Hm uzywaja okreslenia na geocache skrzynka a nie jak "inni" wola skrytka :wink:
Na stronie głównej jest mowa o "kryjówkach i znaleziskach", więc chyba za bardzo nie skupiali na takich szczegółach, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę jak wiele rzeczy jest niedopracowanych.

Awatar użytkownika
Hern
Forumator

Post autor: Hern » środa 08 grudnia 2010, 16:15

hehe :)
"Znaleziono" moją skrzynkę ... ;-)
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » środa 08 grudnia 2010, 18:12

na razie troszke kiszka. jeszcze sporo pracy przed nimi, ale kto wie, może to bedzie fajny serwis.

u810
Wyjadacz

Post autor: u810 » czwartek 09 grudnia 2010, 09:59

Na dziś to jest manga-caching. Te wielgachne ikonki, słitaśne rysuneczki - geocaching dla nastolatek ?
Cze kLikam s KraKOffa, snaLaZłem keSHyka :lol: :roll: :wink: :D :) :)

Chciałem dodać skrzynkę ale "Przepraszamy, wystąpił błąd. Skrzynka nie została utworzona. Spróbuj ponownie później"
Nie można dodać kilku wybranych skrzynek do 1 gpx-a więc funkcjonalność kuleje. Można ale cały widok.
Nie udało mi się nawet zalogować znalezienia :?

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » czwartek 09 grudnia 2010, 10:16

manghacasching - heheeheh :-)

prubuj, próbuj, proobój, a jestem pewien, że podobnie jak mnie, za któryśtamset kliknięciem się uda.

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz

Post autor: Cebulka » czwartek 09 grudnia 2010, 14:47

Ponieważ nie podoba mi się wcale, że ktoś próbuje wykorzystać ugruntowaną już markę do celów komercyjnych, zamierzam bojktować ten serwis, co też innym polecam. O.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » czwartek 09 grudnia 2010, 15:13

na razie nie jest komercyjny. pytanie tylko jak długo.

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz

Post autor: Cebulka » czwartek 09 grudnia 2010, 15:19

No niby tia. Ale skoro zawiaduje nim firma, czyli instytucja, której celem jest zarabianie pieniędzy, to znaczy, że nie robi tego dla hobby, tylko ma w tym swój interes. Czyli serwis jest komercyjny. Darmowy, ale jednak komercyjny.

ODPOWIEDZ