Opencaching.com

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

opoliensis
Stały bywalec

Opencaching.com

Post autor: opoliensis » środa 10 listopada 2010, 10:28

Kolega Spider, umieścił na Garniaku ciekawe linki:

http://itsnotaboutthenumbers.wordpress. ... ching-com/

http://www.geocaching-dessau.de/wp/?p=558

Wygląda na to, że Garmin pragnie odpalić konkurencyjny dla GC.com serwis.
Pytanie tylko czy instytucja ta nie będzie miała roszczeń do naszego serwisu o używaną nazwę?

opoliensis
Stały bywalec

Re: Opencaching.com

Post autor: opoliensis » środa 10 listopada 2010, 10:29

BTW - fajne logo :)

Thathanka
Wyjadacz

Post autor: Thathanka » środa 10 listopada 2010, 11:09

To i Opencaching będzie komercyjny - ale numer. Garmin sprytnie przejmuje wypromowaną przez innych markę. Przy takim wsparciu finansowym i technicznym ma szanse znacząco uszczknąć geocachingowego tortu.

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Post autor: Highlander » środa 10 listopada 2010, 14:24

Co ciekawe, strona ta kiedyś należała do właścicieli projektu OC DE, a następnie porzucona. I teraz się to pewnie zemści.

"Die Domain opencaching.com war die erste Domain die für das Opencaching-Projekt registriert wurde (im August/September 2003). Auf der dort eingerichteten Webseite wurde die Idee hinter Opencaching vorgestellt und in einem Forum diskutiert. "
Cytat za: http://www.cachewiki.de/wiki/Opencaching.com
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » środa 10 listopada 2010, 20:36

Myślę, że prędzej czy później Garmin zacząłby szukać własnej drogi w geocaching'u. Dotychczas to Groundspeek zbierał największe profity z partnerstwa z Garminem - mnóstwo osób włąśnie przez zakup urządzeń Garmina dowiadywało się że istnieje taki sport/zabawa jak geocaching ( oczywiście w wersji GC.com :-)). Z drugiej strony wsparcie dla geocachingu w Garminach to tylko jedna z wielu funkcji. Czyli to raczej Garmin napędzał klientów GC.com niż odwrotnie. Garmin nie mógł nie zauważyć, że użytkownicy coraz szerzej sięgają po inne urządzenia : telefony, palmtopy.
Pytanie na dzisiaj brzmi : czy Garmin pójdzie w stronę czegoś w rodzaju GC.com-bis ( czyli zamknięty, komercyjny serwis , który będzie wspierany zamiast GC.com w nowych urządzeniach ), czy zupełnie odwrotnie - wtedy opencaching.com stałby się tylko jednym z wielu serwisów które będą dostępne w urządzeniach. Ta druga opcja wydaje się bezpieczniejsza dla nowego biznesu i stwarza pewną szansę, że inne już działające systemy ( jak opencaching.pl ) będę traktowane jako potencjalny kawałek rynku dla nowych urządzeń.
Siła marketingu Garmina - to może okazać się zbyt mało na nowy zamknięty serwis - bo ile czasu upłynie zanim użytkownicy utworzą w nowym systemie równie atrakcyjną bazę skrzynek jaką oferuje GC.com ( czy np. na naszym podwórku opencaching.pl ).

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » czwartek 11 listopada 2010, 09:58

To może być ciekawe, mam tylko nadzieję, że Garmin nie wypaczy członu "open" w nazwie i nie okaże się, że żeby korzystać z serwisu, trzeba płacić albo mieć hard i soft Garmina ;) Chociaż brzydko, że już na starcie podkrada nazwę. Nie jest zastrzeżona, ale to kwestia zwykłej przyzwoitości. Pewnie zaobserwowali większy ruch na serwisach open, przewidują, że wędrówka ludów będzie postępować dalej i będą się starali, żeby potencjalna klientela trafiała w związku z tym na ich open, a nie na te "prawdziwe".
ObrazekObrazekObrazek

opoliensis
Stały bywalec

Post autor: opoliensis » czwartek 02 grudnia 2010, 14:02

Jak na razie opencaching.c pnie się w górę w wynikach google'a. Na anglojęzyczniej witrynie Google'a przeskoczyło już nawet opencaching.de...
Niepokoi mnie to.

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Post autor: Highlander » czwartek 02 grudnia 2010, 14:06

opoliensis pisze:Jak na razie opencaching.c pnie się w górę w wynikach google'a. Na anglojęzyczniej witrynie Google'a przeskoczyło już nawet opencaching.de...
Niepokoi mnie to.
Co ciekawe aktualnie strona opencaching.c u mnie otwiera się w wersji niemieckojęzycznej. A wcześniej zgłaszała się po angielsku.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » czwartek 02 grudnia 2010, 14:28

opoliensis pisze:Jak na razie opencaching.c pnie się w górę w wynikach google'a. Na anglojęzyczniej witrynie Google'a przeskoczyło już nawet opencaching.de...
Niepokoi mnie to.
Mnie to nie dziwi - im więcej osób pisze o tym na blogach/forach tym wyżej strona wskakuje. A że ostatnio o tym głośno to są efekty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz

Post autor: Cebulka » czwartek 02 grudnia 2010, 16:37

grrr... niech spadają.

opoliensis
Stały bywalec

Post autor: opoliensis » sobota 04 grudnia 2010, 11:13

mwoz pisze: Mnie to nie dziwi - im więcej osób pisze o tym na blogach/forach tym wyżej strona wskakuje. A że ostatnio o tym głośno to są efekty.
Dlatego w poście napisałem opencaching.c ;-)

Thathanka
Wyjadacz

Post autor: Thathanka » wtorek 07 grudnia 2010, 15:28

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Kontakt:

Post autor: filips » wtorek 07 grudnia 2010, 15:31

Szybcy są.

Z regulaminu:
you give Garmin a transferable, perpetual, royalty-free, irrevocable license and right to reproduce, create derivative works of, license, distribute, sell, publicly display and publicly perform the submitted Geocaching Data for any purpose and without restriction or obligation to you.

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz

Post autor: lupi » wtorek 07 grudnia 2010, 15:34

O ... już nawet pierwsza Polska skrzynka jest ;)
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Kontakt:

Post autor: filips » wtorek 07 grudnia 2010, 15:35

Thatanka, widzę że Twój waypoint ma kod: OX1W7V3 - pozytyw. Choć to może jedynie dla importowanych keszy?

ODPOWIEDZ