Skrzynki w GC a OC

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

brzuch
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Skrzynki w GC a OC

Post autor: brzuch »

Witam wszystkich serdecznie, ponieważ jest to mój pierwszy post.

Jestem zarejestrowany od niedawna, ale przeczytałem już sporą część forum i nie znalazłem odpowiedzi w jednym temacie. Jest trochę skrzynek, które są zarejestrowane w GC a nie ma ich w OC. Przykładowo niedawno zrobiłem wypad OC do skrzynki: OP25A7, która jest też zarejestrowana w GC: GC25KQ1 a niedaleko jest GC2AX7M i sporo innych, wszystkie założone przez toczygroszka. Wspomniana OP25A7 jest założona przez innego użytkownika.
Okolica jest bardzo fajna, wszystkim polecam, zwłaszcza na rowerze - wiem co mówię, bo to moje rodzinne strony.

Patrząc na dorobek toczygroszka (zarówno na OC jak i na GC), nie podejżewam, że nie chciało mu się dopisać wszystkich tych skrzynek go OC. Jakiś inny cel przyświeca takiej praktyce? Czytałem w jednym wątku o odwrotnej sytuacji (czy rejestrować skrzynki w GC), ale chodziło o całkiem co innego.

Proszę mi podpowiedzieć, jak ten temat ugryźć? Może jest jakiś automat, który to może dopisać, tylko nie zadziałał?

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki w GC a OC

Post autor: Żywcu »

Nie bardzo wiem jak Ci odpowiedzieć... . Może zacznę tak, nie ma obowiązku rejestrowania skrzynek we wszystkich serwisach, wielu keszerów bawi się w obrębie tylko jednej bazy skrzynek. Jeśli miejsca są ciekawe i chcesz je okeszować na OC, nie ma przeciwwskazań jednak jeśli wiesz o keszach z innych systemów, w danej lokalizacji postaraj się aby szukający ich nie mylili.
Akurat w tym konkretnym przypadku, z dużą pewnością sądzę, że założyciel z GC nie zarejestruje ich w naszej bazie 8)

brzuch
Bywalec

No właśnie... pierwsza myśl to taka, żeby dopisać te skrytki do OC. Chwila zastanowienia i jest druga refleksja, może założyciel z jakiś powodów nie chciał ich publikować na OC? Tak jak pisałem, jestem nowy i nie chcę przez przypadek wywołać jakiejś świętej wojny... Jeżeli jednak uważacie, że nie ma przeciwwskazań do uzupełnienia bazy OC o te kilka skrzynek, to chętnie to zrobię.

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: marwaldor »

Lepiej tego nie rób...
Bo i po sądach się możesz powłóczyć...

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

brzuch pisze:... nie chcę przez przypadek wywołać jakiejś świętej wojny... Jeżeli jednak uważacie, że nie ma przeciwwskazań do uzupełnienia bazy OC o te kilka skrzynek, to chętnie to zrobię.
"Świętą wojnę" :D , masz jak w banku, jeśli to będą "te" same skrzynki. Jeśli jednak schowasz własne i to jeszcze tak, że znalazcy nie będą ich mylić (inna lokalizacja, wielkość, sposób ukrycia itd...), stworzysz własny opis nikt nie powinien mieć Ci za złe.

Thathanka
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: Thathanka »

brzuch pisze:Patrząc na dorobek toczygroszka (zarówno na OC jak i na GC), nie podejżewam, że nie chciało mu się dopisać wszystkich tych skrzynek go OC. Jakiś inny cel przyświeca takiej praktyce?
Może po prostu go zapytaj: http://www.geocaching.com/profile/?guid ... 35163&ds=2
lub tu: http://forums.groundspeak.com/GC/index.php?showforum=74

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator

Lepiej nie pytaj...

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

hehe.. ja co prawda też jestem nowy i, podobnie jak brzuch nie do konca rozumiem tę sytuację, ale mój nos również mi mówi, iż nie powinienes nic dodawać w którąkolwiek ze stron. Co najwyżej założyć swojego kesza w taki sposób jak opisał żywcu ;)

taka sytuacja jest np. w Krakowie. przy Kościele św. Wojciecha. Jest kesz OC i dosłownie kilka metrów dalej kesz z GC
Ostatnio zmieniony czwartek 07 października 2010, 19:10 przez Doc_with_the_dog, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

brzuch
Bywalec

Spytać autora mogę i to zrobię. Chciałem jednak poruszyć temat bardziej globalnie, bo może jest już jakieś wypracowane stanowisko na ten temat, tylko ja się do niego nie dokopałem. Dublowanie skrzynek mija się z celem, bo te są założone w najciekawszych punktach. Jaki sens ma założenie nowej skrzynki OC obok (kilka-naście -dziesiąt metrów obok) istniejącej skrzynki GC, w przypadku, gdy odległości pomiędzy skrzynkami w takim terenie to najczęściej > 10 km?

@marwaldor - masz jakiś cel, czy z nudów tak piszesz posty bez sensu?

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Jeśli chcesz spytać kolegę (zwłaszcza tego), czy możesz zarejestrować jego skrzynkę w serwisie OC - powiem tylko tyle co marwaldor TEGO NIE RÓB!!!

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

http://forum.opencaching.pl/search.php? ... 4&sr=posts

I myślę tyle w temacie.
W kraju są setki ciekawych miejsc, które czekają na kesza. Nie ma potrzeby zakładać skrzynek OC na skrzynce GC. Myślę że temat można zamknąć, a dalsze jego ciągnięcie to ekhm..turlanie dropsa.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 329 razy
Otrzymał podziękowań: 216 razy

Post autor: r00t7 »

popieram przedmówców :) nie rób tego ;D
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator

Szkoda tylko, że akurat skrzynki GC toczygroszka są zakładane na skrzynkach OC, ale to już inna bajka...

Awatar użytkownika
RobertM
Stały bywalec
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: RobertM »

Proszę o zamknięcie tematu. Do niczego nie prowadzi. Miałem nadzieję, że problem OC/GC zakończył się po rozdzieleniu forum.
Obrazek

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator

O i znalazł się "szpieg z krainy deszczowców" :lol:
Za ten post autor marwaldor otrzymał podziękowanie:
RobertM

Zablokowany