"Puste" wpisy w logu. Czy Was też denerwują?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Co zrobić z "pustymi" wpisami w logu?

Czas głosowania minął piątek 08 października 2010, 14:18

Skasować
7
10%
Zaimplementować mechanizm który nie dopuści do "pustego" wpisu
19
26%
Pozostawić bez zmian
18
25%
Negocjować ze znalazcą edycję wpisu
5
7%
Zobligować COG do wyegzekwowania poprawności wpisu
1
1%
Sprawa nie warta dyskusji
22
31%

Liczba głosów: 72

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

"Puste" wpisy w logu. Czy Was też denerwują?

Post autor: Saracen »

Sprawdzacie aktywność w Waszych skrzynkach... ktoś znalazł, zalogował znalezienie, ciekawe co napisał? NIC... pusty wpis strasznie mnie wqrza, a Was?

zyr
Forumator
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: "Puste" wpisy w logu. Czy Was też denerwują?

Post autor: zyr »

Ja też wolę jak parę słów autor napisze. Ale takiego przymusu nie ma. W logbooku papierowym też nie, wystarczy nick i data. Wiec czemu w internetowym miałyby być wymagania wyższe? Wszak wpis na stronie skrzynki jest jedynie dodatkiem do wpisu w logbooku papierowym. Mało tego - wg mnie cała strona OC, forum, etc także są jedynie dodatkiem do poszukiwania keszy w terenie.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Moim zdaniem komentarz powinien być wymagany jedynie w przypadku nieznalezienia. Przy znalezionych domyślnie brak treści, opcjonalnie jak ktoś chce to niech pisze.

"tftc!" czy inne tego typu "kwiatki" to wg mnie gorsze niż pusty wpis.
Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 275 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: r00t7 »

jak czasem o keszu nie ma nic ciekawego do napisania to po co pisać coś na siłę?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Saracen »

Ja tam wolał bym nawet wpis: "d... nie urywa" lub "skrzynka beznadziejna" niż automatyczne zalogowanie bez słowa. Ktoś się postarał (mniej lub bardziej) założył skrzynkę DLA szukających, a znalazca nie wpisze nic, to tak jakby całą pracę zakładającego miał gdzieś, a kesza zaliczył dla punktu w statystykach.
r00t7 pisze:jak czasem o keszu nie ma nic ciekawego do napisania to po co pisać coś na siłę?
Może właśnie po to, żeby znalazcy powiedzieć: postaraj się bardziej?

Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Post autor: rushcore »

To już kwestia sumienia. Można próbować ewentualnie pouczać, ale nie zrobisz z kogoś na siłę miłej osoby.
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 275 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: r00t7 »

Saracen pisze:Ja tam wolał bym nawet wpis: "d... nie urywa" lub "skrzynka beznadziejna" niż automatyczne zalogowanie bez słowa. Ktoś się postarał (mniej lub bardziej) założył skrzynkę DLA szukających, a znalazca nie wpisze nic, to tak jakby całą pracę zakładającego miał gdzieś, a kesza zaliczył dla punktu w statystykach.
r00t7 pisze:jak czasem o keszu nie ma nic ciekawego do napisania to po co pisać coś na siłę?
Może właśnie po to, żeby znalazcy powiedzieć: postaraj się bardziej?

może i racja
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Post autor: wallson »

Lubię czytać, dlatego też staram się szeroko pisać o swoich przygodach, przeżyciach, spostrzeżeniach.
Nie ukrywam lubię wpisy Meteora2017 i Lavinki... bogate, ciekawe, takie swojskie. Herbatka, kocyk,
rowerek... a wokół tego zawsze coś ciekawego się dzieje. Polecam blog Meteora ;)
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 174 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

Każdy się bawi jak chce i to jego sprawa, ja bym nic nie zmieniał choć dyskusja wydaje mi się potrzebna. Z pewnością napisać coś o skrzynce i poszukiwaniach jest w dobrym tonie, o czym przekonują się dłużej szukający, a na pewno zakładający skrzynki. Problem dotyczy raczej początkujących poszukiwaczy (choć i mnie się przytrafiło :oops: ) i w sensie edukacji, dyskusja jest potrzebna.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 126 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Bez znaczenia. Oczywiście komentarz mile widziany, ale jestem przeciwniczką siłowych rozwiązań. Zwłaszcza, gdy ktoś loguje znalezienie 20 skrzynek po długim wyjeździe. Zlitujcie się, czasem człowiek nie ma siły. Poza tym co miałby napisać? Dziękuję, znalazłem? Przecież równie dobrze mógłby nic nie napisać. Dla mnie w logu powinny być ważne rzeczy. Ważna rzecz to dla mnie historia związana ze znalezieniem(jeśli taka była). Opis stanu skrzynki i jakiś tam opis zawartości(opcjonalnie). Trzy - co się podobało, co się nie podobało. Bez sensu wymagać tych wpisów od wszystkich, zwłaszcza keszujących w grupach.

lav
Za ten post autor lavinka otrzymał podziękowanie:
krolowanocy
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: lupi »

Mnie osobiście to okropnie wnerwia. Uważam, że wpis do logu nie jest wpisem dla samego siebie ale także informacją dla właściciela skrzynki o stanie samego kesza i okolicy. Każdego właściciela na pewno interesują też okoliczności podjęcia skrzynki i czy miejsce i okolica się podoba. Jest to jedyna nagroda dla właściciela, daje satysfakcję i motywację do zakładania kolejnych keszy. Miłe słowo zawsze można napisać.

Oczywiście zaraz podniosą się "hurtownicy" którzy po 20 keszu w jednym dniu już nie pamiętają co, gdzie, kiedy i po co znaleźli.

Dobrym obyczajem jest wpisanie choćby kilku słów do logu.
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: ronja »

Osobiście lubię "szersze" wpisy w logu OC. W papierowym nie zawsze jest miejsce na wywody, przeczyta go i tak tylko wąska grupa znalazców, a i czasami najnormalniej w świecie "okoliczności przyrody" nie pozwalają na popisy literackie (bo leje, albo łapki grabieją, bądź też komary i turyści siedzą na karku...). Z drugiej strony nie przeszkadzają mi "puste" wpisy na OC, bo zdaję sobie sprawę z tego, że i mnie może się taki zdarzyć. W przypadku niezaspokojonej ciekawości lub obaw o jakość skrzynki zawsze można napisać maila do znalazców (lub odwrotnie - do autora kesza). Czasami owocuje to poszerzeniem wpisu "elektronicznego".
Obrazek Obrazek

syn dziadka
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: syn dziadka »

Ja najczęściej spotykam się z logiem bez komentarzy w skrzynkach virtualnych np. http://opencaching.pl/viewlogs.php?cach ... wlogsall=y
Większość wpisów jest bez komentarzy i chyba tam nie są potrzebne. ALE! W skrzynkach tradycyjnych powinno być obowiązkowe chociaż napisanie jaki jest stan co wymienił z kim znalazł i z grzeczności podziękowanie.

Obrazek Obrazek

bebe
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: bebe »

Wkurzają mnie niemiłosiernie. Jeszcze rozumiem, że niewiele jest do powiedzenia przy logowaniu wyguglanego wirtuala. Ale tradycyjna skrzynka? I co, ani "dziękuję", ani "do bani"?

Do tego w mojej okolicy autorzy pustych wpisów zostawiają w skrzynkach papierosy (bo czasem się wpiszą), albo zakładają skrzynkę - odpowiedź na wirtuale hydrantowo-billboardowe - tradycyjną w billboardzie (jednym z miliarda w okolicy). :) Może więc jestem zwyczajnie uprzedzony.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: hipul »

Osobiście preferuję puste wpisy w swoich skrytkach - pusty wpis jak wiadomo nie zawiera spoilerów. Idealna jest dla mnie sytuacja gdy setny poszukiwacz wie na temat tej samej skrytki tyle samo co pierwszy. Niestety bardzo dużo osób ma tendencję do przechwalania się w logach i tym samym psucia zabawy właścicielowi i innym poszukiwaczom.

ODPOWIEDZ