Turyści z zagranicy na OC PL

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
RobertM
Stały bywalec
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Turyści z zagranicy na OC PL

Post autor: RobertM »

Formica, myślę, że już możesz zmienić typ użytkownika: zamiast stały bywalec, szpieg z krainy deszczowców :wink:
Obrazek

bebe
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: bebe »

formica pisze:
bebe pisze:Ja tylko chcę zapłacić za coś, cokolwiek!, co GS faktycznie od siebie dołożył.
W momencie gdy się wymieni funkcjonalności uzyskane będąc Premium Memberem (nie tylko "banalne" SQLe) od razu podniesie się krzyk, że przecież na OC to wszystko jest i jest za darmo.
Dokładnie. :)
formica pisze:Dobrze, ale GC ma odrobinę większy zasięg niż OC i trzeba wziąć pod uwagę znacząco większą ilość aktywnych użytkowników, a co za tym idzie konieczność posiadania wydajniejszych serwerów (i oczywiście ich większej ilości). Koszt utrzymania tej struktury jest dużo większy niż u nas (OC starcza składka 20 osób i tyle). I właśnie dostęp do tych zasobów jest tym co GS od siebie dokłada. Nie płacimy przecież nic za podstawową zabawę w szukanie skrytek. Nikt o żadne składki nie prosi. Utrzymują się ze sponsorów i reklam. Wydzielenie funkcjonalności korzystających mocniej z zasobów (tak, te "banalne" SQLe, żeby były szybkie przy takich ilościach danych jakie oni utrzymują, wymagają ciągłej pracy nad bazami) jest moim zdaniem rozsądnym zabiegiem przy 4 milionach użytkowników.
Przepraszam, ale masz jakieś konkretne dane odnośnie ruchu, obciążenia, ilości i czasu wykonania zapytań, czy tak sobie wysysasz z brudnego palucha? :) Ja to wszystko wiem, że taki serwis trzeba utrzymać, kiedyś nawet zarabiałem na życie tą wiedzą. Może krzywdzę GS straszliwie, ale przy dzisiejszej wydajności sprzętu, chmurach i rozliczaniu SaaS czy PaaS utrzymać serwisy tego typu bez problemu można ze zwykłych reklam (o współpracy z producentami GPSów nie wspominam). A przecież można jeszcze wykorzystać dane i sprzedawać reklamy geolokowane ("o, jaki fajny kesz! A popatrz, obok jest ciekawa knajpa!"), wystarczy chcieć. Ale nie, GS woli doić kasę na naiwnych (IMHO!), sprzedając im dostęp do własnych danych. :) W czasach powszechnie dostępnych API, webserwisów, JSONów, mashupów, srashupów siedzi sobie taki dinozaur i chce moich pieniędzy, a ja mam się potulnie zgadzać i płacić, bo w Usiech ma monopol? No proooszę. :D

To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam. :] Proszę nie odmawiać mi prawa do jego posiadania.
ObrazekObrazekObrazek

Thathanka
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: Thathanka »

bebe pisze:Ale nie, GS woli doić kasę na naiwnych (IMHO!), sprzedając im dostęp do własnych danych. :)
Ktoś Cię wprowadził w błąd. Dostęp do danych na GC jest bezpłatny chyba że właściciel kesza zażyczy sobie, by dostęp do jego danych mieli tylko PM.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

bebe pisze:Może krzywdzę GS straszliwie, ale przy dzisiejszej wydajności sprzętu, chmurach i rozliczaniu SaaS czy PaaS utrzymać serwisy tego typu bez problemu można ze zwykłych reklam (o współpracy z producentami GPSów nie wspominam). A przecież można jeszcze wykorzystać dane i sprzedawać reklamy geolokowane ("o, jaki fajny kesz! A popatrz, obok jest ciekawa knajpa!"), wystarczy chcieć. Ale nie, GS woli doić kasę na naiwnych (IMHO!), sprzedając im dostęp do własnych danych. :) W czasach powszechnie dostępnych API, webserwisów, JSONów, mashupów, srashupów siedzi sobie taki dinozaur i chce moich pieniędzy, a ja mam się potulnie zgadzać i płacić, bo w Usiech ma monopol? No proooszę. :D
To ja Wam taką ciekawostkę zapodam: W Opolu, w głowie studenta zrodziła się myśl darmowej poczty (takiej tradycyjnej - koperta do skrzynki) i się udało, chyba przedwczoraj pierwsza koperta poszła. Firma powstała w ramach inkubatora przedsiębiorczości i chyba wygrała jakieś dofinansowanie. O dziwo, nie musi kombinować z blachami i (o zgrozo, nabija kabzę PP - normalne znaczki) w obecnym systemie poczty, znajduje przestrzeń innowacyjną. Może z GC, tak też się da... i wszyscy będą szczęśliwi :)

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Żywcu pisze: To ja Wam taką ciekawostkę zapodam: W Opolu, w głowie studenta zrodziła się myśl darmowej poczty (takiej tradycyjnej - koperta do skrzynki) i się udało, chyba przedwczoraj pierwsza koperta poszła.
'There is nothing like free lunch', Żywcu. Nie. Nic nie jest za darmo w biznesie. Ktoś za to musi płacić w jakiś sposób.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Ivanhoe84 pisze: Odnośnie tematu, skoro bazy skrzynek wszystkich serwisów OC są zsynchronizowane, wystarczyłoby ujednolicić system logowania (uwspólnić bazy profili). Generuje to trochę problemów, dublowanie się loginów albo baner reklamowy google taki jak na OC.us. Na razie pozostaje nam półśrodek w postaci dwusystemowości.
Obawiam się że takie połączenie niewiele zmieni w dysproporcji pomiędzy OC i GC. Niemiecka baza skrzynek OC tylko pozornie jest potężna - w niemieckim rejonie skrzynek GC jest 10 razy więcej, a zdecydowana większość OC to skrzynki przepisane z GC. A pozostałe serwisy OC są marginalne (czeski, angielski, szwedzki, norwerski...).

Niewątpliwie połączenie baz Polski i Niemiec dałoby implus do rozwoju lokalnych baz OC w ościennych krajach - np. szwecji i czechom. Anglikom, a już tym bardziej USA i Japonii wiele ta fuzja nie pomoże. Ale ja osobiście w to pełne połączenie nie wierzę bo trzeba by - w ramach synchronizacji przepisów - przywrócić w polskim serwisie wirtuale i webcamy :) Doszłyby również skrzynki matematyczne. Nie wiem też czy Niemcy zaakceptowaliby nasze own cache.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Ja tylko nie rozumiem, po co tyle emocji ładować w te wojny OC vs GC. Mam swoje zdanie i preferencje, GS od razu wzbudził moją antypatię, ale po co się burzyć, że ktoś widzi plusy w GC? Ktoś chce, żeby jego skrzynki odwiedziali ludzie zza granicy i jest gotów za to zapłacić? Może bardziej podoba mu się layout strony, nawigacja? Jego sprawa, i tutaj powinien się kończyć temat, zamiast wmawiać komuś, że jest naiwniakiem, bo tak naprawdę wcale mu się to nie opłaca, a w ogóle to po co komu keszerzy zza granicy.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: hipul »

Krysiul pisze:Ktoś chce, żeby jego skrzynki odwiedziali ludzie zza granicy i jest gotów za to zapłacić?
Ktoś Cię wprowadził w błąd - nie trzeba płacić za odwiedziny przy swoich keszach.
A także, wbrew temu co tu się wielu osobom wydaje, nie trzeba też płacić za to by odwiedzać kesze innych osób.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

hipul pisze:
Krysiul pisze:Ktoś chce, żeby jego skrzynki odwiedziali ludzie zza granicy i jest gotów za to zapłacić?
Ktoś Cię wprowadził w błąd - nie trzeba płacić za odwiedziny przy swoich keszach.
A także, wbrew temu co tu się wielu osobom wydaje, nie trzeba też płacić za to by odwiedzać kesze innych osób.
Powiem więcej - jak się chce założyć kesza to też nie trzeba płacić. Wiem, bo i szukałem i zakładałem, a jeszcze nic nie płaciłem GS...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ