Turyści z zagranicy na OC PL

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
formica
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Turyści z zagranicy na OC PL

Post autor: formica »

Voit pisze:Na Bornholmie jest jedna nasza skrzynka i kilkadziesiąt (może kilkaset ) skrzynek GC.com.
Na Bornholmie jest obecnie ok.350 skrytek GC (w tym tymczasowo niedostępne i premium)

Wybaczcie za OT, ale nie mogłam się powstrzymać :)
...::: keep smiling :::...
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 236 razy

Post autor: ronja »

Thathanka pisze:... Poza tym sądzę, że od OC skutecznie odstrasza brak zrozumiałego dla cudzoziemca opisu kesza. Jakby zlikwidować te bariery, OC byłoby atrakcyjniejsze także dla cudzoziemców.
Jest takie fajne, skuteczne rozwiązanie - mogą się nauczyć polskiego :wink: Piękny język. I nasz ojczysty !!! Dla leniwych pozostaje translator w Google lub kordy (w przeciwieństwie do GC dostępne bez konieczności logowania).
Voit napisał coś, o czym od dawna wiemy - ignorancja w podejściu do tej części Europy nadal istnieje. Ale wystarczy, że będą chcieli, a znajdą. Biedni ci cudzoziemcy, skoro aż tak bardzo trzeba ich wspierać w prostej zabawie. Ale popatrzcie - lać na mury w centrach miasta potrafią, czyli jakiś postęp cywilizacyjny jest. Przecież mogliby lać pod siebie. Znaczy się - cierpliwości. Za jakiś dłuższy czas dorosną i do szukania keszy w PL :twisted:
Konta Premium na GC: dla mnie to indywidualne podejście. Mam takowe, niczego ekstra mi nie dało, ale też nikogo od niego nie będę odstręczał, czy też do niego zachęcał. Kto chce ma, kto nie chce nie ma.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Voit »

Thathanka pisze: (...)Może w tym tkwi problem. Na OC trzeba rejestrować się w każdym kraju, na GC robi się to raz - globalnie. (...)
Rejestracja konta na OC to bardzo prosta czynność, bardzo szczegółowych danych osobowych nie wymagamy, wystarczy adres e-mail.
Geocaching bazuje na najnowszych rozwiązaniach technicznych, więc geocacherzy raczej nie mają lęku przed internetem.
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Thathanka
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: Thathanka »

ronja pisze:Biedni ci cudzoziemcy, skoro aż tak bardzo trzeba ich wspierać w prostej zabawie. Ale popatrzcie - lać na mury w centrach miasta potrafią, czyli jakiś postęp cywilizacyjny jest. Przecież mogliby lać pod siebie. Znaczy się - cierpliwości. Za jakiś dłuższy czas dorosną i do szukania keszy w PL
Tu nie chodzi o nadzwyczajne wspieranie, a o ułatwienia które sprawią, że nasze kesze będą służyły większej liczbie ludzi. I naprawdę nie ma potrzeby nikogo obrażać .
Voit pisze:Rejestracja konta na OC to bardzo prosta czynność, bardzo szczegółowych danych osobowych nie wymagamy, wystarczy adres e-mail.
Temu nie da się zaprzeczyć. Każdy kraj ma jednak swoje OC z osobną rejestracją - nie jest to trudne, ale upierdliwe. Podobnie jest ze statystykami - pozostają rozproszone pomiędzy każdy z oddziałów OC. To może zniechęcać.
Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Thathanka pisze:(...)nie chodzi o nadzwyczajne wspieranie, a o ułatwienia które sprawią, że nasze kesze będą służyły większej liczbie ludzi. (...)
...A jakie ułatwienia ewentualnie moglibyśmy wprowadzić, aby ułatwić obcokrajowcom korzystanie z serwisu OC.pl ?
Thathanka pisze:(...)Każdy kraj ma jednak swoje OC z osobną rejestracją - nie jest to trudne, ale upierdliwe. (...)
Masz rację.
Jednak proces rejestracji jest jednorazowy a ważność konta nie wygasa.
Jeśli chodzi o statystyki, to nie chcę się wypowiadać, bo dla mnie w tej zabawie statystyki mogłyby nie istnieć.
Wiem, że nie wszyscy w ten sposób podchodzą do tematu statystyk, ale nie chce mi się wierzyć, że to może być problem uniemożliwiający zabawę.
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Thathanka
Wyjadacz

Voit pisze:...A jakie ułatwienia ewentualnie moglibyśmy wprowadzić, aby ułatwić obcokrajowcom korzystanie z serwisu OC.pl ?
Nie wiem, kim są "my" więc trudno mi się odnieść. Ogólnie o ułatwieniach wspomniałem tu: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 223#p82223 . Pewnie mądrzejsi w temacie wymyśliliby coś lepszego, ale to są dwie sprawy, które nasuwają mi się od razu.
To taka moja refleksja, ale odnoszę wrażenie, że specjalnie nikomu na tym nie zależy. Cóż, mnie międzynarodowość geocachingu bawi, ale przecież nie musi to bawić wszystkich. Kończę więc temat i do zobaczenia na szlaku. :)
Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Pisząc "my" miałem na myśli nas, czyli uzytkowników OC.pl.
"Oni" to ci, którym mamy ułatwić korzystanie z serwisu.
Niestety, chyba ta dyskusja sprowadza się do stwierdzenia, że aby ułatwić cudzoziemcom korzystanie z serwisu OC.pl powinniśmy oddać bazę skrzynek firmie Groundspeek.
I jeszcze przetłumaczyć wszystko na angielski.

Proponowałbym skupić się na naszych skrzynkach.
Na poszukiwaniu, serwisowaniu i zakładaniu nowych...
Jeśli ktoś będzie chciał ich szukać, to znajdzie czas i chęci aby zarejestrować się na OC.pl

Na szczęście nie jesteśmy serwisem komercyjnym, utrzymujemy się z dobrowolnych datków i nie jesteśmy uzaleznieni od dopływu pieniędzy z abonamentów użytkowniów "premium".
Thathanka
Wyjadacz

Voit pisze:Niestety, chyba ta dyskusja sprowadza się do stwierdzenia, że aby ułatwić cudzoziemcom korzystanie z serwisu OC.pl powinniśmy oddać bazę skrzynek firmie Groundspeek.
Groundspeak? A co to ma do rzeczy? Ja nic o GS nie pisałem, bo w tej dyskusji chodzi mi o OC. Pragnę zauważyć, że temat GC pojawił się, gdy Ty sam wciągnąłeś go do dyskusji pisząc o Bornholmie, a teraz z tym polemizujesz. :wink:
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Jest prosty sposób, jak uczynić OC.PL bardziej międzynarodowym: więcej osób powinno robić opisy w dwóch językach, z tego co wiem jest możliwość przełączania języka w obecnym oprogramowaniu strony. Sam biję się w piersi, że jeszcze tego nie zrobiłem w swoich skrzynkach, ale w najbliższej przyszłości mam zamiar. Same korzyści dla autora: potencjalnie więcej odwiedzających, a i język sobie poćwiczymy.

Inna sprawa to to, o czym już wspominano: podejrzewam, że wiele osób chętnie widziałoby połączenie baz użytkowników, nie wiem tylko, na ile to realne i problematyczne.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Lza pisze:Highlander: są w tym kraju bezrobotni (a niektórzy z nich to cacherzy) i że 8 zł to połowa zasiłku w przeliczeniu na dzień. co oznacza że musiał bym sobie odmówić np. obiadu i kolacji. Nie stać mnie. większość stawek jakie oferują mi pracodawcy na rozmowach nieznacznie przekracza 800zł, zatem jesli znajdę pracę - opłata za korzystanie z GC wyniesie około 1% moich miesięcznych dochodów.(...)
Nie wiem w jakim celu kierujesz wyliczania odnośnie płacy minimalnej do mnie. Moja wypowiedź była odpowiedzią na Twoją sugestię że 8,15 PLN/mc jest bardzo wysoka jak na przeciętne polskie zarobki (dane GUS za sierpień 2010: 3407zł brutto).

Niestety tak się składa że zabawa w geocaching nie jest darmowa, tym bardziej jeśli ktoś nie tylko "bierze" ale i "daje" coś od siebie - tzn. zakłada skrzynki. Kiedyś już była o tym mowa na forum. Porządna skrzynka klipsowa z wsadem fantowym to często koszt 5 zł w górę. Magnetyczne większe mikro - 1,5 zł. Ci którzy tylko szukają również ponoszą koszty. Sprzęt GPS - nawet jako dodatek do komórki - 100zł, albo trzeba sobie drukować mapki - drukarka/papier/toner, lub nanosić punkty na mapy kupione w księgarni. Do kesza trzeba jakoś dojechać - koszty paliwa, komunikacji - nawet jak się jeździ rowerem, to czasem trzeba podjechać w teren keszobrania pociągiem. Dłuższe wyjazdy keszowe pociągają za sobą koszty noclegu.

Nie należy więc rozpatrywać kosztów geocachingu GC / OC tylko na zasadzie opłaty za konto premium GC kontra bezpłatne konto OC PL, bo jest to mylące.
ObrazekObrazekObrazek
zyr
Forumator
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Post autor: zyr »

Ale czy trzeba robić z OC tworu międzynarodowego? Wg mnie, nie. 99% moich znajomych to Polacy, 99% czasu spędzam w kraju. Mnie wcale nie zależy na tym, żeby każdy mówił po angielsku, żebyśmy mieli Euro, czy żeby nas odwiedzali obcokrajowcy. Oczywiście może to zostać odczytane jako nacjonalizm (choć tak nie jest). Ja po prostu uważam, że dla obcokrajowców, jak i dla nas za granicą, jest geocaching.com. I bardzo dobrze. Fajnie, że wielu zakłada skrzynki na GC. Może dojdzie do tego, że i jak kiedyś coś na GC założę :)

To trochę tak (przejaskrawiając), jakbym miał używać na co dzień języka angielskiego, żeby jakby co, obcokrajowiec mógł się o drogę zapytać.
Mi tam pasuje lokalna forma OC, to że tworzymy fajną, zintegrowaną paczkę ludzi. Natomiast nie rozumiem dlaczego mielibyśmy na siłę tworzyć paczkę z całą resztą świata.
Za ten post autor zyr otrzymał podziękowania (total 4):
VoitŻywcuJohnDoeLza
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Niestety tak się składa że zabawa w geocaching nie jest darmowa, tym bardziej jeśli ktoś nie tylko "bierze" ale i "daje" coś od siebie - tzn. zakłada skrzynki. Kiedyś już była o tym mowa na forum. Porządna skrzynka klipsowa z wsadem fantowym to często koszt 5 zł w górę. Magnetyczne większe mikro - 1,5 zł. Ci którzy tylko szukają również ponoszą koszty. Sprzęt GPS - nawet jako dodatek do komórki - 100zł, albo trzeba sobie drukować mapki - drukarka/papier/toner, lub nanosić punkty na mapy kupione w księgarni. Do kesza trzeba jakoś dojechać - koszty paliwa, komunikacji - nawet jak się jeździ rowerem, to czasem trzeba podjechać w teren keszobrania pociągiem. Dłuższe wyjazdy keszowe pociągają za sobą koszty noclegu.

Nie należy więc rozpatrywać kosztów geocachingu GC / OC tylko na zasadzie opłaty za konto premium GC kontra bezpłatne konto OC PL, bo jest to mylące.
[/quote]

Wybacz, szanuję Cię, ale piszesz pierdoły (sorry za wyrażenie, ale inaczej się nie da). Stosując Twoją retorykę mogę odnieść sie w ten sposób:

1) Skrzynek nie musisz zakładać, możesz je tylko znajdować, a wszelkie ku temu informacje masz 4 free na OC, czego GC nie posiada.
2) Możesz szukać bes GPS, albo używać samochodówki, która z założenia nie jest stworzona do cachingu tylko do czegoś innego, więc nie możesz ich liczyć jako inwestycję niezbędną do geocachingu
3) Nie musisz drukować niczego, zapamiętując informacje i spojlaki
4) Kosztów zwiazanych z transportem też nie możesz wliczać, bo nikt nie każe Ci jeździć na wyprawy daleko od domu.

Wiesz.... kosztow jakie podałes mozna mnożyć bez końca... dodaj zatem koszt komuptera, łącza internetowego no i prądu....

Chyba nie tędy droga....
Mówiąc o kosztach w przypadku OC i GC trzeba się jedynie skupić na róznicach związanych tylko i wyłącznie z serwisami, a nie całego cachingu.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Doc_with_the_dog pisze: Mówiąc o kosztach w przypadku OC i GC trzeba się jedynie skupić na róznicach związanych tylko i wyłącznie z serwisami, a nie całego cachingu.
Różnica owa jest tak niewielka, że można ją zupełnie pominąć. Czy jest na sali ktoś, kto - z ręką na ser..yyy, na keszu :) - używa OC a nie GC tylko dlatego, że jest darmo? Albo przynajmniej jest to jakiś znaczący argument?

Poza tym offtop totalny ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy

Post autor: lupi »

Highlander pisze:Nie wiem w jakim celu kierujesz wyliczania odnośnie płacy minimalnej do mnie. Moja wypowiedź była odpowiedzią na Twoją sugestię że 8,15 PLN/mc jest bardzo wysoka jak na przeciętne polskie zarobki (dane GUS za sierpień 2010: 3407zł brutto).
Muszę zaprotestować bo jeżeli chodzi o średnia zarobków w Polsce to jest ona niemiarodajna, ponieważ istnieje bardzo duże rozwarstwienie dochodowe i struktura społeczna w kształcie piramidy, charakterystyczna dla krajów w pełni nierozwiniętych.
Dlatego też w takiej sytuacji powinno podawać się medianę wysokości zarobków, gdyż ona jest miarodajna i odzwierciedla też ilość mających dane wynagrodzenie.

Lecz to już wina władz i mediów, że zamiast rzetelnie informować uprawiają dezinformację i propagandę co do zarobków. Pozostaje tylko czekać na drugą Irlandię.
mwoz pisze:Różnica owa jest tak niewielka, że można ją zupełnie pominąć. Czy jest na sali ktoś, kto - z ręką na ser..yyy, na keszu :) - używa OC a nie GC tylko dlatego, że jest darmo? Albo przynajmniej jest to jakiś znaczący argument?
No i na OC jest więcej keszy ;) Też poważny argument ;)
Za ten post autor lupi otrzymał podziękowanie:
Lza
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy

Post autor: krystiant »

mwoz pisze:Czy jest na sali ktoś, kto - z ręką na ser..yyy, na keszu :) - używa OC a nie GC tylko dlatego, że jest darmo?
Używam obu za darmo, ale bardziej OC, bo bardziej mi się podoba interface.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
ODPOWIEDZ