Turyści z zagranicy na OC PL

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Thathanka
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Turyści z zagranicy na OC PL

Post autor: Thathanka »

Seb-Ula pisze:A może by tak zrobić drugą stronę tej karteczki? - na jednej stronie zwięzły komunikat, na drugiej szczegółowa lista, jeśli ktoś chętny do czytania.
Albo zamiast angielskiego. Jak ktoś zrozumiał polski opis skrzynki, da sobie radę i z taką informacją. Poza tym, jaki cudzoziemiec szuka keszy na OC?

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Re: Akcja Przeciw Śmieciom (w skrzynkach)

Post autor: ronja »

Thathanka pisze:.... Poza tym, jaki cudzoziemiec szuka keszy na OC?
Są tacy rozumni, którzy jadąc do PL sprawdzają, czy funkcjonuje tam coś innego, oprócz GC. A pozostali ? Skoro nie potrafią poszukać w necie, to i w realu nie znajdą . Pomijając to myślę, że piktogramy na odwrocie mogą być bardzo użyteczne.
Powyższe zdanie brzmi z lekka prowokacyjnie, ale nadal nie potrafię wyjść ze zdumienia, że my świetnie potrafimy poruszać się w obszarze GC, czy też innych platform "cachingowych", a nasi "bracia w poszukiwaniach" nadal uważają, że na wschód od Łaby to wieczna zmarzlina i białe niedźwiedzie na ulicach :wink: Czasami odpisuję keszerom z GC, gdy ubolewają nad brakiem skrzynek w naszym kraju. Ponad siedem tysięcy aktywnych ... Może nasi bracia nadal tkwią w szoku ? Niektórzy wychodzą z traumy, więc jest nadzieja.
W kontekście "obcokrajowców" proponuję, byśmy zastanowili się nad możliwością reklamy w istniejących periodykach (portalach). Skoro potrafimy zrobić zrzutę na serwer, to i na promocję damy radę.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

ronja pisze:
Thathanka pisze:.... Poza tym, jaki cudzoziemiec szuka keszy na OC?
Są tacy rozumni, którzy jadąc do PL sprawdzają, czy funkcjonuje tam coś innego, oprócz GC.
Generalnie Thathanka ma rację. W Trójmieście są to sporadyczne przypadki. Na ponad 700 odkryć moich skrzynek może jest kilka wpisów zagranicznych turystów. Kojarzę jedną Finkę która szukała na GC, "wyczyściła Gdańsk" i założyła na czas urlopu konto na OC. Monitoruję z jakich krajów ludzie klikają w moje skrzynki - max. 5% kliknięć to flagi spoza Polski.
ronja pisze:(...) ale nadal nie potrafię wyjść ze zdumienia, że my świetnie potrafimy poruszać się w obszarze GC, czy też innych platform "cachingowych", a nasi "bracia w poszukiwaniach" nadal uważają, że na wschód od Łaby to wieczna zmarzlina i białe niedźwiedzie na ulicach :wink: Czasami odpisuję keszerom z GC, gdy ubolewają nad brakiem skrzynek w naszym kraju. Ponad siedem tysięcy aktywnych ... Może nasi bracia nadal tkwią w szoku ? Niektórzy wychodzą z traumy, więc jest nadzieja.

Dla mnie nie ma w tym nic zaskakującego.

1. Zagranica bawi się głównie na portalu GC. Zagranicą naturalnym systemem pierwszego wyboru dla nowej osoby jest GC.
2. Większość pewnie nie jest świadoma że akurat w jednym kraju który raz odwiedzą proporcje są odwrotne.
3. A sama zabawa polega nie tylko na szukaniu w terenie, ale też na wpisywaniu znalezień, możliwości ich przeglądania, zrobienia sobie statystyk odwiedzin i keszowań w różnych krajach które się odwiedza.
4. Niewiele osób zdecyduje się na zakładanie sobie konta w dodatkowym systemie na czas swojego krótkiego urlopu w Polsce. Polski urlop i tak pozostanie dziurą w historii ich konta na GC.
5. Niewielu przebrnie przez mozolne tłumaczenie sobie opisów z języka polskiego (plugin Google Translate wystarczy do prostych opisów tradycyjnych, ale z quizów robi się często słowna sieczka).

Dlatego ja zakładam skrzynki dwusystemowe, pilnując aby spełniały regulamin obu serwisów. Na razie doświadczenia mam pozytywne.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: sp2ong »

Maciej eŚ pisze:[
5. Niewielu przebrnie przez mozolne tłumaczenie sobie opisów z języka polskiego (plugin Google Translate wystarczy do prostych opisów tradycyjnych, ale z quizów robi się często słowna sieczka).
.
Wszystkie skrzynki na OC PL maja automatycznie tlumaczenie na angielski opis (oczywiscie jesli nie ma ktos wlasnego opisu po angielsku) jesli uzytkownik wybierze jezyk interface ENGLISH http://opencaching.pl/index.php?lang=en Mozna samem zobaczyc. Tlumaczenie via GT jest moze nie super ale pozwoli zorietnowac sie w opise i lepsze jest to niz sam polski opis. Wiekszosc skrzynek mamy typu tradycyjne 6265 z prostymi opisami i spojlerami a QUIZ mamy ok 436 sztuk na 8000 skrzynek wiec jest w czym wybrac

Nie wiem jak to wyglada statystycznie bo nie patrzylem ale mozna popatrzec jak na GC.com dla innych krajow czy opis skrzynek sa 2 jezyka w wiekszosci - lokalny i angielski ? np Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja lub inne kraje europy ktorych jezyk jest nie angielski. Jesli jest to wiekszosci w lokalnym jezyku wiec mozna reszte samemu sobie dopowiedziec tzn jak szukac ich na podstawie opisu czytajac to po norwesku lub francusku itd.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl

Thathanka
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: Thathanka »

sp2ong pisze:Nie wiem jak to wyglada statystycznie bo nie patrzylem ale mozna popatrzec jak na GC.com dla innych krajow czy opis skrzynek sa 2 jezyka w wiekszosci - lokalny i angielski ? np Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja lub inne kraje europy ktorych jezyk jest nie angielski.
Jeśli chodzi o Niemcy, to dla osoby która nie włada tamtejszym językiem jest masakra - prawie wyłącznie niemiecki. Bardzo wielu Niemców nawet do logów w polskich keszach (w których opisie nie było słowa po niemiecku) wpisuje się po niemiecku.
Stąd też wziął się postulat gecacherskiej społeczności o dodanie atrybutu mówiącego, że dostępny jest opis po angielsku.

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

sp2ong pisze: Nie wiem jak to wyglada statystycznie bo nie patrzylem ale mozna popatrzec jak na GC.com dla innych krajow czy opis skrzynek sa 2 jezyka w wiekszosci - lokalny i angielski ? np Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja lub inne kraje europy ktorych jezyk jest nie angielski. Jesli jest to wiekszosci w lokalnym jezyku wiec mozna reszte samemu sobie dopowiedziec tzn jak szukac ich na podstawie opisu czytajac to po norwesku lub francusku itd.
Podobno bywa z tym różnie. Ale tam gdzie sam miałem okazję szukać albo przeglądać (Chiny, Irlandia, Dania, Niemcy, Luxemburg) zwykle była wersja angielska. Ale nie szukałem za wiele więc lepiej niech się wypowiedzą osoby bardziej doświadczone na GC.

Jeśli chodzi o proporcje skomplikowanych (quizów, mulciaków) do tradycyjnych to oczywiście masz rację. Ja zakładam częściej skrzynki z dłuższym opisem, zadaniami. W sumie to mogę wrzucić moje tłumaczenia opisów z GC na OC.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: sp2ong »

Thathanka pisze: Jeśli chodzi o Niemcy, to dla osoby która nie włada tamtejszym językiem jest masakra - prawie wyłącznie niemiecki. Bardzo wielu Niemców nawet do logów w polskich keszach (w których opisie nie było słowa po niemiecku) wpisuje się po niemiecku.
Stąd też wziął się postulat gecacherskiej społeczności o dodanie atrybutu mówiącego, że dostępny jest opis po angielsku.
Dlatego w tej sytuacji rozwiazanie w OC PL jakie mamy uzycie plugina do automatycznego tlumaczenia via GT opisu jest to lepsze niz opis tylko po Polsku bez konecznosci kopiowania w mysze tekstu i otwierania GT do wykonania tego, bo nasz jezyk nie nalezy to latwych :-)
Maciej eŚ pisze: W sumie to mogę wrzucić moje tłumaczenia opisów z GC na OC.
Dokladnie tak, jak masz wersje angielska swoja to jak najbardziej warto zalozyc drugi opis w EN zwlaszcza ze OC PL ma bardzo to fajnie rozwiazane tzn nie nalezy jak na GC.com wpisywac 2 jezykow w jedym opisie tylko w ramach edycji skrzynki dodajemy drugi opis w jezyku EN i jesli user wybierze interfejs EN to on mu sie automatycznie pokaze zamiast polskiego i nie bedzie tlumaczony via GT

Ale chyba odbieglismy od glownego watku
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Re: Turyści z zagranicy na OC PL

Post autor: meteor2017 »

Ja właśnie głównie z myślą o turystach zakładam skrzynki dwusystemowe... a skoro już mam tłumaczenie na angielski (zwykle dłuższe, ale czasem ograniczone do minimum tak żeby przynajmniej informacje o sposobie ukrycia były) to wrzucam na OC. Jest bardzo wygodne narzędzie opisów różnych językach, to trzeba z niego korzystać :-)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
p01ss0n
Bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: p01ss0n »

To może po prostu dokładać do skrzynek GC w Polsce jakieś nalepki albo wpisy w logbookach informujące, że w tym kraju najwięcej skrzynek jest na OC... Swoją drogą pomysł ze skrzynkami na podwójnym standardzie jest całkiem do przodu. Nie tylko pokazuje że Polacy nie gęsi i swój caching mają, ale reklamuje portal OC.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

p01ss0n pisze:To może po prostu dokładać do skrzynek GC w Polsce jakieś nalepki albo wpisy w logbookach informujące, że w tym kraju najwięcej skrzynek jest na OC... Swoją drogą pomysł ze skrzynkami na podwójnym standardzie jest całkiem do przodu. Nie tylko pokazuje że Polacy nie gęsi i swój caching mają, ale reklamuje portal OC.
Ja mam po prostu link do serwisu i logo na logbooku, czasem mam logbooki z podwójnym logo, ale najczęściej z OC - jak dotąd nikt nie protestował :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

p01ss0n pisze:To może po prostu dokładać do skrzynek GC w Polsce jakieś nalepki albo wpisy w logbookach informujące, że w tym kraju najwięcej skrzynek jest na OC...
Logika mówi, że pomysł jest intuicyjny ale...
zarzewia konfliktu dotyka i "poprawność polityczna", nakazuje odpuścić takie działanie (nie widziałeś wystąpień frontmanów GC, na tym forum - taka akcja przyniosła by duży kwas :( , którego powrotu nikt tu nie chce 8) ).
Bawmy się dalej po swojemu, a jak ktoś chce się dołączyć - znajdzie nas i da radę :)

Awatar użytkownika
p01ss0n
Bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: p01ss0n »

szkoda :( Już myślałem, że są jakieś pola szczęśliwości i miedzyludzkiej współpracy, jakieś porozumienia ponad podziałami... Szkoda, bo wydaje mi się że dwie organizacje to nie konkurencja, a świetny pole do współpracy... To na prawdę wartościowa zabawa i w dodatku mocno edukacyjna. Uczy odpowiedzialności za wspólne dobro, kultury i poszanowania dla miejsc odwiedzanych, może również uwrażliwiać na historię, naturę czy ludzkie losy.
Nie da się jakoś porozumieć? Chyba, że czegoś nie wiem i chodzi o to, o co zawsze jak nie wiadomo o co chodzi?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Właśnie widziałem kilka wpisów Litwinki, która ze zdziwieniem odkryła że jedna ze skrzynek na gc jest podwójna, że jest oc.pl ... i że OCPL jest lepsze :P
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

czajapawel
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: czajapawel »

To nie jest kwestia tego co "frontmani" maja do powiedzenia na temat GC i OC tylko zaakceptowanego regulaminu. W GC nie mozna w skrzynkach umieszczac niczego co moze stanowic reklame jakiejkolwiek firmy czy produktu. Odpadaja wiec wizytowki, reklamy, itd (a jak jest w praktyce to wiadomo, nie jest latwo umiescic chociazby smycz bez loga, sam mam kilka "grzeszkow" na sumieniu).
ObrazekObrazek

bebe
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: bebe »

p01ss0n pisze:Nie da się jakoś porozumieć? Chyba, że czegoś nie wiem i chodzi o to, o co zawsze jak nie wiadomo o co chodzi?
Dokładnie o to chodzi. GC zarabia na tym, że udostępnia użytkownikom dane ich własnych skrzynek. :) (Dokładnie - żąda kasy za wybieranie skrzynek według kryteriów i zapisywanie wyboru w pliku gpx.) Ponieważ serwisy OC nie pobierają opłat za tego typu "ekstrawagancje", stanowią automatycznie konkurencję dla GC. A że Grounspeak (właściciel strony GC) jest smutną firemką, która musi zarobić na swojego smutnego CEO, stąd też zaklinanie rzeczywistości i próby wymuszenia, żeby o istnieniu alternatyw nie wspominać nigdzie i nigdy. :)
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ