GK Śmieć

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
p01ss0n
Bywalec

Re: GK Śmieć

Post autor: p01ss0n » poniedziałek 30 sierpnia 2010, 15:03

No tak... jak będę chciał wysłać jakiegoś kreta w "świat daleki" to będę musiał się z mojej wsi pofatygować do Warszawy :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mario7
Nowy na forum

Post autor: Mario7 » czwartek 18 sierpnia 2011, 22:04

Hej!
Też mam parę kretów, wiadomo że pierwsze nie były idealne ale staram się ;)
Dobra, nie o tym chciałem. Mam wśród swojego "Kopca" trochę kontrowersyjne krety jakim jest np. GK Woda z Bałtyku. Zupełnie nie uważam że to jest Śmieciokret, ponieważ gdybym mieszkał na południu sam ucieszyłbym się z takiego znaleziska.

Co do guzików, mam w szeregach GK Harcerski Guzik,lubię krety "Harcerskie" wiem wtedy że nie ja jeden jestem tutaj Harcerzem i oczywiście ciesze się gdy takie GK znajduję.

Natomiast zaczynają mnie denerwować GK zrobione z kluczy, rozumiem jakiś szczególny (sam mam takiego, ale ukretowiłem go dlatego że znalazłem klucz w wąwozie niedaleko jednostki wojskowej gdzie jest dużo wojennych 'pamiątek' ) ale taka tania masówka żeby 'tylko mieć kreta' jest dobijająca. Równie dobrze mogę przy zmianie zamków w piwnicy wziąć stary klucz, pójść na targowisko,dorobić go x20 i wszystkie puścić jako krety.
Lecz myślę że nie o to tutaj chodzi.
Obrazek Obrazek
"Człowiek to tylko człowiek i uświadom sobie że też robisz błędy"

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » piątek 19 sierpnia 2011, 11:56

Widzę, że kolega trafił na krety enrico albo Zby. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mario7
Nowy na forum

Post autor: Mario7 » piątek 19 sierpnia 2011, 12:36

Akurat na kluczowe krety tych użytkowników się jeszcze nie natknąłem, ale za to spotykam krety rex'a272 które tak naprawdę różnią się tylko TC i RN.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » niedziela 21 sierpnia 2011, 15:34

Mario7 pisze:Akurat na kluczowe krety tych użytkowników się jeszcze nie natknąłem, ale za to spotykam krety rex'a272 które tak naprawdę różnią się tylko TC i RN.
Kiedyś dostaliśmy z Meteorem worek kluczyków oznakowanych w ten sposób. Ale przynajmniej nie żal, gdy zginą. Parę moich co fajniejszych geokretów zostało zajumanych ze skrzynek, bo zdaje się właśnie za fajne były :/

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » poniedziałek 22 sierpnia 2011, 08:49

lavinka pisze:Ale przynajmniej nie żal, gdy zginą.
A czy przypadkiem gdzieś tu niedawno nie napisałaś, że wszystkie swoje krety kochasz tak samo? Ja rozumiem, że Twoje są lepsze od innych, ale gdyby każdy subiektywnie oceniał "jakość" GK ("tego mi nie żal, ciekawe jak się pali?") to krecia populacja skurczyłaby się dosyć drastycznie..
Obrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » poniedziałek 22 sierpnia 2011, 17:23

Stryker pisze:
lavinka pisze:Ale przynajmniej nie żal, gdy zginą.
A czy przypadkiem gdzieś tu niedawno nie napisałaś, że wszystkie swoje krety kochasz tak samo? Ja rozumiem, że Twoje są lepsze od innych, ale gdyby każdy subiektywnie oceniał "jakość" GK ("tego mi nie żal, ciekawe jak się pali?") to krecia populacja skurczyłaby się dosyć drastycznie..
Wiesz, ja kocham swoje krety, bo przedstawiają jakąś jakość. Gdyby to były zwykłe kluczyki to co innego. Pardon, mam jeden geoklucz, ale on ma niewiele ponad centymetr wielkości i jest naprawdę ładny, poza tym z założenia został wyprodukowany na geokreta zagranicznego, podobnie jak harcerska lilijka. Nie robię geokretów z nakrętek czy śrubek. Albo powtarzalnych kluczy, których nie jestem w stanie odróżnić.

Awatar użytkownika
Mario7
Nowy na forum

Post autor: Mario7 » poniedziałek 22 sierpnia 2011, 19:58

lavinka pisze:Wiesz, ja kocham swoje krety, bo przedstawiają jakąś jakość.
A ja powiem że twoje GK są naprawdę dobrej jakości, przeszły prze ze mnie m.in. Parostatek czy Geomucha.
I przyznam że rzadko spotykam tak zadbane krety.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » poniedziałek 22 sierpnia 2011, 21:36

Stryker pisze:gdyby każdy subiektywnie oceniał "jakość" GK ("tego mi nie żal, ciekawe jak się pali?") to krecia populacja skurczyłaby się dosyć drastycznie..
Hmmm.... a może na zasadzie łowiectwa... za dużo kretów - odstrzał :D, albo inna metoda, zbiorowy stos dla GK śmieci. Czerpmy ze sprawdzonych rozwiązań problemu rozrastającej się ich populacji :)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » środa 24 sierpnia 2011, 19:26

Mario7 pisze:
lavinka pisze:Wiesz, ja kocham swoje krety, bo przedstawiają jakąś jakość.
A ja powiem że twoje GK są naprawdę dobrej jakości, przeszły prze ze mnie m.in. Parostatek czy Geomucha.
I przyznam że rzadko spotykam tak zadbane krety.
Starsze mają byle jakie etykiety, z czasów gdy nie miałam drukarki i laminatora. Jeśli któryś trafi ponownie w moje ręce, staram się podmieniać, chyba tylko cytrynki zapomniałam.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » środa 24 sierpnia 2011, 19:27

Doc_with_the_dog pisze:
Stryker pisze:gdyby każdy subiektywnie oceniał "jakość" GK ("tego mi nie żal, ciekawe jak się pali?") to krecia populacja skurczyłaby się dosyć drastycznie..
Hmmm.... a może na zasadzie łowiectwa... za dużo kretów - odstrzał :D, albo inna metoda, zbiorowy stos dla GK śmieci. Czerpmy ze sprawdzonych rozwiązań problemu rozrastającej się ich populacji :)
Ja po prostu je zostawiam w skrzynce. BTW krety enrico i Zby przenoszę, bo pomimo swej powtarzalności, jest co wziąć do ręki. Nie zabieram większości geokretów Rybki, które poza nielicznymi wyjątkami nie mają żadnej wartości, nawet muzealnej. Komu takowy wpadł w ręce, wie o czym mówię ;)

A kto nie wie - mały przykład:
Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » środa 24 sierpnia 2011, 20:16

Kto wie, może ten układ działa? Może po podłączeniu generuje np. nigdy nie kończące się piwko :)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » środa 24 sierpnia 2011, 20:24

Układ na pewno znalazłby przytulną przystań w mojej szufladzie. Tak samo kółko zębate...

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował: 119 razy
Otrzymane podziękowania: 255 razy

Post autor: maryush » środa 24 sierpnia 2011, 22:31

A ja zawsze biorę wszystkie krety, i nie boli mnie ani trochę jeśli są mniej fajne. Właściwie to nawet nigdy ich pod tym względem nie oceniałem - czy ten kret to fajny jest czy nie. Bo przecież z definicji go nie zatrzymuję tylko przenoszę do innego kesza. IMO wartość kreta to te kilometry które przebył. Czyli praktycznie dla mnie mogłyby to być same karteczki z kodami, bez podczepionego czegokolwiek.
Możę mam za mały staż, może jeszcze mi się znudzi wożenie kretów, ale póki co, parafrazując - wszystkie krety które znajduję kocham tak samo ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi maryush za post:
wilq.bb

Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec

Post autor: wilq.bb » piątek 26 sierpnia 2011, 11:00

Dokładnie zgadzam się z Maryush - wartość kreta to kilometry jakie dzięki nam przebył, a że niektóre krety są fajniejsze a inne nie... no cóz trudno - ja się staram aby moje miały w sobie coś i nie prowadzę hurtowej produkcji zwierzaków :mrgreen:
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ