Obiegowe pieniądze w skrzynkach

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
fck
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: fck » poniedziałek 24 listopada 2008, 20:36

fruzia pisze:My jak wracaliśmy z letniego wyjazdu wrzucaliśmy monety do skrzynek, ale wynikało to z tego, że po prostu nie mieliśmy nic innego do wrzucania, a monety to nie było np. 1 grosik, tylko waluty rosyjska, kazachska, mongolska, etc.
A grosik, to jeżeli już, wyłącznie w mikro skrzynce, gdzie nic większego się nie mieści.
Zagraniczne monety IMHO nadają się jak najbardziej, o ile jak już pow. Ted wspomniał nie zachodzi wymiana np.

OUT: pendrive 2GB
IN: chińska moneta.

Sam z radością wyjmuję z keszy zagraniczną obiegową i historyczną walutę :).
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
belfegor
Bywalec

Post autor: belfegor » poniedziałek 24 listopada 2008, 20:51

ja nie mam nic przeciwko takiemu zachowaniu (wrzucanie monet obiegowych do skrzynek) i uważam, że niektórzy dorabiają niepotrzebną ideologię do tego wszystkiego. nie robię tego często, ale mi się zdarza (np. wrzuciłem 2pln na 'klina' do skrzynki przy kolskiej, innym razem nie miałem nic ciekawego na wymianę a fancik bardzo mi się spodobał-podejrzewam że przy kolejnym odwiedzeniu skrzynki już bym na niego nie trafił). kiedyś zabrakło mi do papierosów, więc bardzo ucieszyła mnie obiegowa moneta, którą w skrzynce znalazłem. kaska to też fant. każda rzecz w skrzynce ma swoją wartość, chodzi tylko o to, by być uczciwym i rozsądnym.
byłbym raczej za zakazem wkładania do skrzynek tych gejowskich pluszowych misiów :lol:
"a teraz dla podkreślenia mych słów siłacz palnie pięścią w stół"

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Kontakt:

Post autor: ted69 » poniedziałek 24 listopada 2008, 20:53

belfegor pisze: byłbym raczej za zakazem wkładania do skrzynek tych gejowskich pluszowych misiów :lol:
.... zwlaszcza - parami ? :lol:
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
belfegor
Bywalec

Post autor: belfegor » poniedziałek 24 listopada 2008, 22:08

parami? nie, pod karą obcięcia paluszków! 8) takie misie na szczęście się nie rozmnożą, więc nie ma niebezpieczeństwa że skrzynka po jakimś czasie eksploduje :lol: , ale dla zasady...
w moim odczuciu w wyjątkowych przypadkach zostawianie pieniędzy powinno być dozwolone, ale należy to robić tak rzadko, jak to możliwe.
a co do skrzynek, to wg. mnie są to kioski i sklepy z pamiątkami (gdzie dochodzi do swego rodzaju handlu wymiennego).

Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Post autor: Voit » poniedziałek 24 listopada 2008, 22:23

belfegor, Na szczęście kompletnie nie pociągają mnie skrzynki które lubisz...
Ty sobie zostawiaj drobne na papierosy, a moja córka ucieszy się z misia.
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30

Awatar użytkownika
belfegor
Bywalec

Post autor: belfegor » poniedziałek 24 listopada 2008, 22:31

ja też uważam, że to szczęście :D. a miś był tylko przykładem...

Awatar użytkownika
coza
Forumator

Post autor: coza » poniedziałek 24 listopada 2008, 23:22

Xlord pisze:No wrzuciłem moniaka :oops: Bardzo chciałem mieć naklejkę do auta, a jak bym przyszedł tu następną razą to bym jej nie miał. Wielokrotnie byłem "któryś" przy skrzynce i skarbu oczekiwanego już nie było.
Bardzo mi wstyd przed właścicielem skrzynki, że "śmiecia" wrzuciłem.
Potraktujmy tą naklejkę jako nagrodę za FTF-a. Według mnie nie ma dramatu. Nie to, żebym popierał tego typu działania, ale skrzynka jest mała i większą jej część zajmuje logbook i wpisywak, więc kluczyki do Ferrari raczej tam się nie zmieszczą. Wydaje mi się, że fanty w tego typu skrzynkach przeważnie są symboliczne i niczego wielkiego bym się raczej w nich nie spodziewał.
Co innego, gdyby to się stało np. w skrzynce Wojtka1121 "skarb bieszczadzki..." Jest to wielka skrzynia upasiona po brzegi wartościowymi skarbami. W tego typu skrzynkach zamiana skarbu na 50 gr to już zbrodnia i na to przyzwolenia nie ma.
Podsumowując cały ten wątek, wszystko zależy od okoliczności, sumienia i zdrowego rozsądku.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]

Awatar użytkownika
Xlord
Bywalec

Post autor: Xlord » wtorek 25 listopada 2008, 10:10

Zacznę może od wypowiedzi kolegów Voit, ted69 i jsforest.
Jeśli tak Was boli porównanie wartości wymienianych fantów/skarbów to proponuję Wam, jak i pozostałym, którzy przykładają do tego tak wielką wagę, aby do wkładanych do skrzynek skarbów przypinać metki z deklarowaną wartością oraz listą rzeczy, na które można taki skarb wymienić.
Jak widzę Kolega coza nie robi z faktu włożenia przeze mnie do skrzynki 50-groszówki w zamian za naklejkę i tu szacun za spokojne podejście do tematu i zrozumienie.
Generalnie, kiedy wybieram się na poszukiwania, mam przy sobie pudełeczko szkarbów, które mogę dać na wymianę, choć wymieniam tylko wtedy, kiedy znajdę coś fajnego, np. kredki, które mogą być świetną zabawką dla mojego synka. Nigdy nie ważę, czy wartość zamienianych fantów jest porównywalna. Bywa i tak, że coś dołożę nic w zamian nie biorąc. Tym razem byłem przejazdem załatwiając sprawy w okolicy i nie miałem nic innego coby się do skrzynki zmieściło.
Poza tym nie jestem zbyt doświadczonym poszukiwaczem i doświadczenie zbieram cały czas, będąc często zaskakiwanym róznościami przy odkrywaniu kolejnych skrzynek. Ta skrzynka nauczyła mnie, że częściej trzeba zaglądać na forum, bo toczy się tu mnóstwo różnych dyskusji, które są rozwinięciem temetyki. A w zasadach OC PL nie znalazłem info o zakazie wkładania do skrzynek obiegowych pieniędzy, więc może czas to uzupełnić. Zawsze staram się trzymać regulaminu.
Więcej oczywiście pieniądza nie włożę do skrzynki, choćby dlatego, żeby nie lać wody na młyn Kolegom wymienionym powyżej, a poza tym nie jest to zabawa moja tylko Grupy, więc czuję się zobowiązany do dostosowania się. Oby inni też tak chcieli robić.
Tyle w tym temacie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłych poszukiwań i zaskakujących odkryć.

ps.
Voit pisze:Proponowałbym ponowne odwiedziny w skrzynce i uczciwą wymianę.
Voit, jeśli Ci to poprawi samopoczucie to odwiedzę przy najbliższej okazji skrzynkę i uzupełnię o gadżet "równowarty" tylko proszę jedynie o dokonanie wyceny zabranej przeze mnie naklejki, żebym wiedział co mam włożyć. Naklejki jeszcze nie nakleiłem, więc mogę Ci ją przesłać nawet do wyceny (poleconym za potwierdzeniem odbioru rzecz jasna :wink: )
Cel - przechwycić, wpisać, usadzić.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2239][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2239.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=934][img]http://geokrety.org/statpics/934.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Kontakt:

Post autor: ted69 » wtorek 25 listopada 2008, 10:17

Xlord pisze:Zacznę może od wypowiedzi kolegów Voit, ted69 i jsforest.
Jeśli tak Was boli porównanie wartości wymienianych fantów/skarbów to proponuję Wam, jak i pozostałym, którzy przykładają do tego tak wielką wagę, aby do wkładanych do skrzynek skarbów przypinać metki z deklarowaną wartością oraz listą rzeczy, na które można taki skarb wymienić.
Nie o metke i nie o dokladna cene chodzi (nie zartuj sobie z nas udajac ze tego nie rozumiesz :) )
Chodzilo mi o to ze jesli zabieram jakas mala maskotke, to powineniem zostawic cos podobnego. jesli zabieram szklana kulke czy luske od karabinu - moge zostawic jakis drobiazg. Ale jesli zabieram cos wiekszego, cenniejszego, ladniejszego - to zostawienie w zamian np 1 eurocenta czy szklanej kulki - jest nie fair po prostu.
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator

Post autor: Nannette » wtorek 25 listopada 2008, 10:25

problem polega na tym samym - co w niemalże w każdym wątku na tym forum - zachowaniu zdrowego rozsądku. Jeżeli ktoś wrzuci dwójkę za nalepkę albo piątkę za śrubokręt to moim zdaniem nic się nie dzieje, ale...
... pamiętam minę Makosa jak się okazało że ktoś wymienił całą zawartość jego skrzynki na 40 gr ...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Post autor: Voit » wtorek 25 listopada 2008, 10:32

Xlord
...W dalszym ciągu zachowujesz się jak dziecko.
Ale to nie jest mój problem.

EDIT...
Wracajmy do tematu.
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30

Awatar użytkownika
Xlord
Bywalec

Post autor: Xlord » wtorek 25 listopada 2008, 10:40

ted69 pisze:...(nie zartuj sobie z nas udajac ze tego nie rozumiesz :) ) ...
Właśnie, że rozumiem. Przeczytaj proszę moją wypowiedź uważnie.
Jedyną osobą, z której delikatnie zażartowałem sobie w mojej wypowiedzi jest Kolega Voit, bo wypowiedzi w stylu "wróć i wrzuć do skrzynki coś, co wyrówna jej wartość materialną" jest w moim przekonaniu podejściem do tematu, jak do spraw wagi najwyższej. A może Kolega Voit też miał ochotę na tą naklejkę i boli go tak bardzo, że jej już tam nie ma? Jeśli to poprawi samopoczucie odeślę mu naklejkę i znajdę sobie następną.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2239][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2239.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=934][img]http://geokrety.org/statpics/934.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz

Post autor: burak » wtorek 25 listopada 2008, 10:52

I po co cale zamieszenie??? uwaga koledze została zwrócona, kolega zrozumiał, wiecej nie zrobi, właściciel pretensji nie ma, a tu cały czas ktoś psy wiesza.. mi się wydaje, że problem rozwiązany ze skutkiem pozytywnym..
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??

Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Post autor: Voit » wtorek 25 listopada 2008, 10:53

Xlord pisze: (...)Voit, bo wypowiedzi w stylu "wróć i wrzuć do skrzynki coś, co wyrówna jej wartość materialną"
(...)
Jeśli cytujesz, bądź łaskaw robić to dokładnie.
Napisałem o"uczciwej wymianie".
Gdybyś przeczytał wątek ze zrozumieniem, wiedziałbyś o co może chodzić.

Reszty Twojej wypowiedzi nie komentuję, bo chyba nie muszę....

Awatar użytkownika
Xlord
Bywalec

Post autor: Xlord » wtorek 25 listopada 2008, 11:04

Ja nie cytuję, bo napisałem wypowiedź w stylu.
Niestety Kolego nie rozumiemy się, nie lubimy się i tak już pewnie pozostanie. Włosów sobie z tego powodu nie wyrwę z głowy.
ps.
Lubię zachowywać się jak dziecko, bo dzieciństwo miałem szczęśliwe i chętnie sobie wracam do tych czasów. Mam taką możliwość podczas zabaw z moim synem i cieszę się z tego jak dziecko, ale tu akurat jestem poważny.

ODPOWIEDZ