Nowy gatunek poszukiwacza: GEO-KŁUSOWNIK!

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator

Nowy gatunek poszukiwacza: GEO-KŁUSOWNIK!

Post autor: Saracen » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 11:17

Zauważyliśmy dziwną mutacje: geo-kłusownika Jest to prawdopodobnie mogul który z ideą geocachingu spotkał się, gdzieś w mediach i teraz łupi skrzynki bez licencji... Upodobał sobie zwłaszcza te dobrze ospoilerowane! Tępo za to ma zawrotne, nawet FTF zaliczył :x Uprzedzając głosy p przypadkowych znalezieniach skrzynek napiszę, że nie ma mowy o przypadku, jeżeli do skrzyni trzeba przedzierać się przez las pokrzyw, następnie odgruzować spory odcinek tunelu, żeby na jego końcu znaleźć skrzynkę o której się "nie wiedziało" :evil: nie chce mi się to jakoś "wpasować" w moje pojęcie "przypadku"!

kwieto
Forumator

Re: Nowy gatunek poszukiwacza: GEO-KŁUSOWNIK!

Post autor: kwieto » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 11:30

A co robi? Zabiera fanty, zabiera skrzynki?
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator

Post autor: Saracen » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 11:31

Zabiera WSZYSTKO!!!

tboniasty

Post autor: tboniasty » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 11:33

Jakis konkretny cache? Mnie pierwszy znalazca zgolil skrzynke na maksa (poza opakowaniem, logbookiem i olowkiem...) :?

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator

Post autor: Saracen » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 11:41

tboniasty pisze:Jakis konkretny cache?
Np. Ujazd w którym zdążyliście być tylko Ty z Edytą, ale nie tylko. W bardzo krótkim czasie kilka innych i nie zostaje nic: nawet pozostałości logbooka czy worka: ktoś zabiera całą skrzynkę!

tboniasty

Post autor: tboniasty » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 11:46

Tamten fajny cache? :( Juz zaczynalem podejrzewac, ze moglismy byc niewystarczajaco ostrozni, ale skoro twierdzisz, ze wiecej skrzynek pada wg tego schematu...

Niedawno zastanawialem sie nad taka rzecza - czy wlasciciel skrzynki nie moglby miec wgladu kto obserwuje jego skrzynki?

Chyba bedzie trzeba podniesc poprzeczke?

EDIT: ostatnio tez mi zginela skrzynka w centrum Opola. Chyba musze poprawic opis :>

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator

Post autor: Saracen » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 11:54

tboniasty pisze:(...)
Niedawno zastanawialem sie nad taka rzecza - czy wlasciciel skrzynki nie moglby miec wgladu kto obserwuje jego skrzynki?
(...)
A niech sobie obserwuje kto chce, o takie zachowanie nie podejrzewam nikogo z zarejestrowanych członków! A do danych skrzynki ma przecież dostęp każdy :( Myślę po prostu, że trzeba trudniejsze skrzynki zakładać (bez spoilaków, i takie, że bez giepsa nie trafi!)

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Kontakt:

Post autor: ted69 » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 11:57

Saracen pisze: Myślę po prostu, że trzeba trudniejsze skrzynki zakładać (bez spoilaków, i takie, że bez giepsa nie trafi!)
Coraz wiecej ludzi ma GPSy, wiec o moze niewiele pomoc, niestety.
Obrazek . Obrazek

tboniasty

Post autor: tboniasty » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 12:04

Oby nie doszlo do tego, ze zaczniemy zakladac skrzynki dla wybranego grona sprawdzonych geocache'row... Chociaz z drugiej strony to mam pare miejsc, ktore pokazalbym tylko zaufanym ;P

Hmm a moze by tak móc ustawiac taki parametr, ze skrzynka staje sie widoczna dla uzytkownika dopiero po znalezieniu i zalogowaniu X skrzynek danego zalozyciela?

angelo
Wyjadacz

Post autor: angelo » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 12:27

...
Ostatnio zmieniony sobota 11 lipca 2009, 21:08 przez angelo, łącznie zmieniany 1 raz.

tboniasty

Post autor: tboniasty » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 12:42

angelo pisze: lol. czyżbyśmy dochodzili do "premium members"? banaó zjadł własny ogón. jak pisało w pveku.
Cicho, bo nam Toczygroszek wyskoczy ;-) Jak na razie to sa moje luzne przemyslenia...

Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Post autor: Voit » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 12:58

Czy Najnowsze Logi nie mogłyby być widoczne dopiero po zalogowaniu?
Może konieczność rejestracji na tyle zmęczy takiego dowcipnisia, że zaniecha procederu.
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30

Awatar użytkownika
Bazyl69
Wyjadacz

Re: Nowy gatunek poszukiwacza: GEO-KŁUSOWNIK!

Post autor: Bazyl69 » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 13:01

Saracen pisze:Zauważyliśmy dziwną mutacje: geo-kłusownika Jest to prawdopodobnie mogul który z ideą geocachingu spotkał się, gdzieś w mediach i teraz łupi skrzynki bez licencji... Upodobał sobie zwłaszcza te dobrze ospoilerowane! Tępo za to ma zawrotne, nawet FTF zaliczył :x Uprzedzając głosy p przypadkowych znalezieniach skrzynek napiszę, że nie ma mowy o przypadku, jeżeli do skrzyni trzeba przedzierać się przez las pokrzyw, następnie odgruzować spory odcinek tunelu, żeby na jego końcu znaleźć skrzynkę o której się "nie wiedziało" :evil: nie chce mi się to jakoś "wpasować" w moje pojęcie "przypadku"!
dokładnie takie same wnioski nasunęły mi sie przy ostatnich poszukiwaniach skrzynek Saracena. W 1 przypadku to mógłby być zbieg okoliczności ale w 3 jak mi sie wydaje to juz mało prawdopodobne niestety. Pozostaje tylko wierzyć że po prostu komuś znudzi się taka zabawa. Nie zmienia to faktu że coś jest na rzeczy.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=970][img]http://www.opencaching.pl/statpics/970.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator

Post autor: trojmiasto » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 13:33

A ja chciałem przedstawić świeżutki log z obserwowanej przeze mnie skrzynki: http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4387. To tak w ramach przeciwwagi do osób kradnących skrzynki.
10 sierpień 2008 Sylka skrzynka znaleziona
Znalazlam tą skrzynke przez przypadek zupelnie nie wiedzac o zabawiebyla i raczej jest w dobrym stanie.
Więc te napisy na skrzynce i w logbooku faktycznie czasem działają :). Aż miło, że są tacy ludzie :).
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator

Post autor: Nannette » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 15:57

o ile nawet byśmy się nie zastanowili nad jedną czy dwoma to tak naprawdę zginęło ich na przestrzeni ok 1 1/2 m-ca chyba z pięć...
... a jak zaczęłam sobie analizować szczegóły - to każda jedna miała wyraźnego spojlaka... bardzo demotywujące...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

ODPOWIEDZ