Uproszczone procedury z wielokrotnymi DNF

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

dzejbi
Nowy na forum

Uproszczone procedury z wielokrotnymi DNF

Post autor: dzejbi » poniedziałek 22 października 2018, 08:34

Kilkukrotnie na swoich skrzynkach otrzymałem 3 DNF-y np OP811N, gdzie zamieściłem komentarze o uprawnieniach, obowiązkach i powinnościach COG-u, założycieli i poszukiwaczy. 2-krotnych DNF nie zliczę. Każdorazowo skrzynki były na swoich miejscach. Mając już pewne doświadczenie, bez wizyty w terenie, osobiście jestem w stanie określić czy DNF-y na moich skrzynkach wynikają z zaginięcia czy tylko z braku dokładnego szukania przez kolejnych keszerów. Wielokrotnie reaktywowałem też własne skrzynki nim pojawił się jakikolwiek DNF. Ale jak uproszczenie to uproszczenie. Też oczywiście wiem jak reagować w sposób uproszczony.
Z innej beczki. Nie dalej jak dzień przed publikacją posta mangusa wybrałem się z gagiem i palinq przez Sandomierz za Wisłę. Odwiedziliśmy również skrzynki, które kiedyś ja już odszukałem np OP8AB4. Palinq przyklepała pieczątkę tuż pod moim stempelkiem - innych wpisów nie było. De facto więc (zgodnie z przepisami i zasadami) wszystkie osoby logujące odnalezienie po moim wpisie, skrzynki nie odnalazły ... Czy COG ma uproszczone lub bardziej wyrafinowane procedury postępowania w takimi przypadkami ? Bardzo często ja sam, a i pewnie wielu z nas, odnalazło oryginalną skrzynkę i "reaktywację" pisząc o takiej sytuacji w logach. COG jednak nie dopracował i pewnie nie dopracuje żadnych procedur w tym temacie, akceptując niepisaną zasadę : "nie ma skrzynek nieodnalezionych". Życzę jednym satysfakcji, innym błogostanu.
Z keszerskim pozdrowieniem
dzejbi

Azymut
Bywalec

Re: Uproszczone procedury z wielokrotnymi DNF

Post autor: Azymut » poniedziałek 22 października 2018, 21:48

Pytanie do COG:
Czy nowa regulacja dotyczy tylko trzech DNF-ów z różnego okresu czasu, czy też dotyczy także DNF-ów zalogowanych przez kilka osób w czasie jednej wizyty?

Awatar użytkownika
chinczyk
Centrum Obsługi Geocachera
Kontakt:

Post autor: chinczyk » poniedziałek 22 października 2018, 23:01

Azymut pisze:
poniedziałek 22 października 2018, 21:48
Pytanie do COG:
Czy nowa regulacja dotyczy tylko trzech DNF-ów z różnego okresu czasu, czy też dotyczy także DNF-ów zalogowanych przez kilka osób w czasie jednej wizyty?
Odpowiem za siebie nie COG w tej chwili , powinno się to tyczyć DNF w trzech innych datach. Czyli tzw. grupowe DNF liczone jak jeden ...
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: ronja » wtorek 23 października 2018, 20:36

chinczyk pisze:
poniedziałek 22 października 2018, 23:01
Azymut pisze:
poniedziałek 22 października 2018, 21:48
Pytanie do COG:
Odpowiem za siebie nie COG w tej chwili , powinno się to tyczyć DNF w trzech innych datach. Czyli tzw. grupowe DNF liczone jak jeden ...
Potwierdzę: dotąd zasadą były 3 różne daty DNF-ów. Zwracaliśmy uwagę na te zespołowe, liczyliśmy je jako "1" i tak też zostanie.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ