Pytanie - usuwanie logów

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

astilla
Nowy na forum

Pytanie - usuwanie logów

Post autor: astilla » piątek 20 lipca 2018, 18:11

Witam serdecznie! To mój pierwszy post na forum. Chciałam zapytać, czy regulamin/ogólne zasady mówią coś o usuwaniu postów przez właściciela skrzynki. Dwa dni temu opublikowałam wpis dnf z własnymi spostrzeżeniami na temat skrzynki, które były niepochlebne( rozstrzelane kordy, słaby opis, duży teren poszukiwań).Wpis został dosyć szybko usunięty. Co mówią zasady opencachingu na ten temat? Czekam cierpliwie na odpowiedzi.
Pozdrawiam!
Astilla

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 177 razy
Otrzymane podziękowania: 422 razy

Re: Pytanie - usuwanie logów

Post autor: deg » piątek 20 lipca 2018, 22:41

Usunąć wpis można gdy jest niezgodny z Regulaminem lub nie spełnia wymogów typu skrzynki (szczególnie dotyczy to wpisu "Znaleziona"). Trudno mi wyobrazić sobie przypadek, w którym DNF powinien być usunięty przez właściciela skrzynki. DNF to też fragment historii skrzynki i powinien być w logach nawet jeśli skrzynka fizycznie jest w terenie. Jedynym takim przypadkiem, który przychodzi mi do głowy to ten, gdy wpis godzi w dobre obyczaje (np. jest wulgarny).

Jeśli uważasz, że usunięcie wpisu nie powinno mieć miejsca - napisz co COG (Centrum Obsługi Geocachera). Możesz to zrobić mailem na adres cog małpa opencaching kropka pl (tu opisz sprawę, KONIECZNIE podając OP skrzynki) lub lepiej - klikając "Zgłoś problem" w danej skrzynce. COG widzi Twoją oryginalną treść logu, więc z łatwością oceni sytuację.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
astilla
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 59 razy
Otrzymane podziękowania: 123 razy

Post autor: dallas » piątek 20 lipca 2018, 23:02

Hej.
Ja spotkałem się z dwoma przypadkami.
1. Dnf i komentarz były wyłącznie skutkiem niedokładnego szukania przez keszera. Autor sprawdził, skrzynka była na miejscu a wpis został usunięty aby nie zniechęcać kolejnych poszukiwaczy. Trochę dziwne, ale się zdarza.
2. Niektórym założycielom wydaje się, że wrzucając pluszaka pod centrum handlowym i dodając do tego mega zawiły quiz tworzą fantastyczną i niepowtarzalną przygodę dla poszukiwaczy. Gdy pojawia się nieprzychylny komentarz, jest on kasowany z oczywistego powodu - psuje opinię mojej genialnej skrzynce. Argumenty przedstawione w logu poszukiwacza prawie nigdy nie są brane pod uwagę jako wnioski do dalszej pracy a poszukiwacz, to samo zło.

Generalnie nikt nie powinien mieć prawa usuwać Twojego DNFa, ponieważ to element twojej historii i doświadczenia w zabawie. Wyjątkiem mogą być sytuacje, gdy log zawierał np. wulgaryzmy, hinty lub celowo opisywał nieprawdziwe zdarzenia, ale wtedy autor powinien poprosić o wyedytowanie wpisu.
Proponuje zalogować jeszcze raz DNF a w przypadku kolejnego usunięcia zgłosić sprawę do COG.
pozdrawiam
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post:
astilla

astilla
Nowy na forum

Post autor: astilla » sobota 21 lipca 2018, 09:57

Dziękuję za odpowiedź. DNFa zalogowałam ponownie, mam nadzieję, że nie zostanie już usunięty. Gdyby tak się stało pójdę za waszą radą i zgłoszę sprawę dalej. Cieszę się, że właściwie zrozumiałam zasady zabawy.
Jest to w sumie logiczne, że zakładając skrzynkę musimy liczyć się z tym, że komuś ona się nie spodoba ze względu na kiepską lokalizację (tutaj akurat było miejsce z mega potencjałem) lub na rozjechane kordy i skąpy opis. Dziwna jest też reakcja doświadczonego keszera, bo to przecież nie człowiek, który znalazł 11 skrzynek i założył własną ścieżkę... ;)
Pozdrawiam!
Astilla

parlando
Forumator
Podziękował: 308 razy
Otrzymane podziękowania: 160 razy

Post autor: parlando » sobota 21 lipca 2018, 10:14

astilla pisze:
sobota 21 lipca 2018, 09:57
DNFa zalogowałam ponownie
Aż sprawdziłem co to za skrzynka. O kurcze, ale ból rzyci założyciela xD
No, ale różnych postaw może być tyle, ilu mamy użytkowników. Nie warto przejmować się skrajnościami:)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
astilla

xych
Nowy na forum

Post autor: xych » sobota 21 lipca 2018, 20:00

astilla pisze:
piątek 20 lipca 2018, 18:11
Dwa dni temu opublikowałam wpis dnf z własnymi spostrzeżeniami na temat skrzynki, które były niepochlebne( rozstrzelane kordy, słaby opis, duży teren poszukiwań).
Pierwszy w życiu DNF przy ponad 400 znalezieniach i od razu taka afera. Nie chciało Ci się szukać, to nie trzeba było wypisywać niepochlebnych rzeczy. Wystarczyło napisać "nieznaleziona, może następnym razem", skoro przeczuwałaś, że skrzynka pewnie tam jest. Resztę informacji można było napisać w prywatnej wiadomości do autora. Może by poprawił opis po tym, a może nie, jeśli uważa, że skrzynka ma być właśnie taka trochę trudniejsza z kilkoma potencjalnymi miejscami ukrycia skrzynki.

Oczywiście reakcja autora też jest przesadna, jego obecne komentarze źle wyglądają. Taki człowiek i tyle.

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 148 razy
Otrzymane podziękowania: 88 razy

Post autor: krcr » sobota 21 lipca 2018, 20:18

xych pisze:
sobota 21 lipca 2018, 20:00
Nie chciało Ci się szukać, to nie trzeba było wypisywać niepochlebnych rzeczy.
Dlaczego zakładasz, że nie chciało się jej szukać?
Jesteś kimś pokroju Kaszpirowskiego?
Wystarczyło napisać "nieznaleziona, może następnym razem", skoro przeczuwałaś, że skrzynka pewnie tam jest.
Mi się wydaje, że wpisy do logu to rzecz indywidualna, i póki nie łamią regulaminu - to są dopuszczalne?
Resztę informacji można było napisać w prywatnej wiadomości do autora. Może by poprawił opis po tym, a może nie, jeśli uważa, że skrzynka ma być właśnie taka trochę trudniejsza z kilkoma potencjalnymi miejscami ukrycia skrzynki.
Można, nie trzeba...

ps; I nie ciągnijmy tego wątku już. Właściciel kesza zrobił źle, że skasował log, zainteresowana dodała drugi raz i na razie zaczekajmy,...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krcr za post:
astilla
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

astilla
Nowy na forum
Podziękował: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Post autor: astilla » sobota 21 lipca 2018, 21:24

Akurat jestem z tych, którym chce się szukać. Następnego razu raczej nie będzie, bo mieszkam 300 km od skrzynki, byłam tam przejazdem, specjalnie zboczyłam z trasy. Mam wrażenie, że w moim temacie nie ma żadnej afery. Zadałam po prostu pytanie, na które uzyskałam merytoryczne i wyczerpujące odpowiedzi. Zgodzę się z krcr - nie ma sensu dalej drążyć tematu, ponieważ moje wątpliwości zostały wyjaśnione.
Astilla
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi astilla za post:
krcr

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » sobota 21 lipca 2018, 22:42

@astilla, nie ma afery... Deg Ci ładnie i dosadnie wytłumaczył. Ty zachowałaś się w porządku. Nie robiłaś burzy i nie leciałaś od razu na skargę do COGu.
Właściciel skrzynki nie zachował się ok, ale miejmy nadzieję że się zreflektuje. Temat chyba wyczerpany (tak mi się wydaje?)
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

astilla
Nowy na forum

Post autor: astilla » niedziela 22 lipca 2018, 07:34

Wyczerpany. Czy tutaj można tematy "zamykać"?

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » poniedziałek 23 lipca 2018, 14:42

Można, zamknąłem.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Zablokowany