Logowanie GK

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2065
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: ronja »

Błękitna Team pisze: sobota 04 maja 2024, 12:49 ....Myślę, że zgłoszenie problemu i o jego status należy zapytać mailowo rt@
Ależ nie, COG jest bardzo właściwym adresatem pytania. W końcu od lat są w nim ludzie, którym zależy na rozwoju serwisu i jego funkcjonalności. Wielu miało te słowa na sztandarach wyborczych :D Współpracujecie z RT, temat znany (i nieruszony) od dawna, pora na jakieś pozytywne słowa i efekty.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 233
Rejestracja: sobota 16 kwietnia 2016, 07:55
Podziękował;: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Re: Logowanie GK

Post autor: Błękitna Team »

:wink: @ronja przeczytaj, co wczesniej pisal r00t:
"Nieruszany"...?
dzejbi
Wyjadacz
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: dzejbi »

Widzisz ronja to nieistotne że nie funkcjonuje ... r00t7 powiedział - wiec niech gawiedź cieszy się i Ty również :) . Przecież pisał - jakie to wszystko jest piekne :) .
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2116
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: r00t7 »

Błękitna Team pisze: sobota 04 maja 2024, 12:49 R00t7 juz rok temu pisał, że coś się będzie działo, ale nadal nic. Myślę, że zgłoszenie problemu i o jego status należy zapytać mailowo rt@
nie ma mocy przerobowych w RT, ja niestety nie umiem w kodowanie. trzeba zerknąć w listę wiszących problemów do rozwiązania a potem skorelować to z ilością osób w RT i ich wolnym czasem.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2116
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: r00t7 »

dzejbi pisze: niedziela 05 maja 2024, 12:57 Widzisz ronja to nieistotne że nie funkcjonuje ... r00t7 powiedział - wiec niech gawiedź cieszy się i Ty również :) . Przecież pisał - jakie to wszystko jest piekne :) .
jeżeli nie do końca umiesz ze zrozumieniem czytać - to trudno (post z 12.06.2023).

Ja zgłosiłem temat do RT, jeżeli znasz kogoś kto może RT wesprzeć by temat przyspieszyć - do dzieła ! Ewentualnie jak masz dużo czasu - parę książek i videotutoriali i sam z powodzeniem poprawisz kod.
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: dzejbi »

Nie licz na to, ja nic nie będę poprawiał i nic nie będę zgłaszał do RT. Tak jak pisał ronja - dobrowolnie zgłosiłeś się do COG-u zajmij się więc działaniem i funkcjonalnością zabawy. Ja mam taką propozycję: - "Aktualności" i komunikat. "W związku z brakiem synchronizacji kolejnych poprawek w zakresie Geokretów z pierwotnym kodem, zawiesza się działanie tej funkcji na platformie Opencaching.pl do odwołania. Termin przywrócenia tej funkcji na obecną chwilę nie jest znany". Proste i konkretne a nie wygiby: - zajmę się, napiszę, postaram się załatwić, może za rok, może za trzy, kto zna programistów i tak w koło Macieju. Nikt tego nie chciał ale zrypało się. Dociera ? Kon-kre-ty !!!
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2116
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: r00t7 »

dzejbi pisze: poniedziałek 06 maja 2024, 14:38 Nie licz na to, ja nic nie będę poprawiał i nic nie będę zgłaszał do RT. Tak jak pisał ronja - dobrowolnie zgłosiłeś się do COG-u zajmij się więc działaniem i funkcjonalnością zabawy. Ja mam taką propozycję: - "Aktualności" i komunikat. "W związku z brakiem synchronizacji kolejnych poprawek w zakresie Geokretów z pierwotnym kodem, zawiesza się działanie tej funkcji na platformie Opencaching.pl do odwołania. Termin przywrócenia tej funkcji na obecną chwilę nie jest znany". Proste i konkretne a nie wygiby: - zajmę się, napiszę, postaram się załatwić, może za rok, może za trzy, kto zna programistów i tak w koło Macieju. Nikt tego nie chciał ale zrypało się. Dociera ? Kon-kre-ty !!!
Czyli nie umiesz czytać jednak ze zrozumieniem, napisałem w tym temacie że wyłączone zostało przez RT. Miało zostać włączone/poprawione ale nie ma na to mocy przerobowych - COG nawet nie ma tam dostępu i nie zajmuje się funkcjami na stronie - bo nikt z nas nie ma na tyle technicznej wiedzy - jakby miał zgłosiłby się do RT. Mam wrażenie że od początku mylisz obie grupy.

Wracając do meritum: Tak na obecną chwilę temat przywrócenia tej funkcji (logowania GK) jest nieznany.

Na Twoją specjalną prośbę możemy to wytłuścić na stronie głównej - o ile reszta klepnie ten pomysł :)

Zamiast tu biadolić spróbuj załatwic kogoś do pomocy, jak my próbujemy, do tego jeszcze za gratis ten ktoś ma pomóc więc chwilowo chętni nie walą drzwiami i oknami, ale może coś wykiełkuje.

Możesz też dalej bawić się w puste pisanie aż nie będzie gdzie pisać. chociaż o zgrozo może tak się stać że zostanie tylko forum :|
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: dzejbi »

Masz rację, że być może mylę adresatów. Od początku mojej zabawy na OC nigdy nie logowałem się na Geokrety, ale wiem że dla wielu jest to funkcja istotna. Widzę na Forum ciągłe buksowanie tego tematu. Musicie ustalić z Bartek111 czy Forum to niszowe peryferie OC, czy też nie, ale tu właśnie pojawia się Twój post. Dla przejrzystości istotne informacje dla rzeszy keszerów publikujcie w formie komunikatów w "Aktualnościach" jak np Krasnal "Keszerek".
Szemkel74
Nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 05 grudnia 2019, 19:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: Szemkel74 »

Czytając te przepychanki, oraz inne wątki na forum dotyczące geokretów i problemów z ich logowaniem (sam tego doświadczam) spróbuję kogoś znaleźć, kto za free ogarnąłby temat. Tylko jedno konkretne pytanie: z kim w RT ma się kontaktować ta znaleziona przeze mnie osoba, by bezproblemowo mogli się dogadać? Kontakt proszę przesłać mi na priv.
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 233
Rejestracja: sobota 16 kwietnia 2016, 07:55
Podziękował;: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Re: Logowanie GK

Post autor: Błękitna Team »

Na stronie głównej jest KONTAKT, tam wejdź. Rada Techniczna, obecnie tylko Deg i Kojoty. Kojoty odpiął, jak zapewne przeczytałeś i to z Nim trzeba się kontaktować.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2065
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: ronja »

Szemkel74 pisze: sobota 11 maja 2024, 19:47 Czytając te przepychanki, oraz inne wątki na forum dotyczące geokretów i problemów z ich logowaniem (sam tego doświadczam) spróbuję kogoś znaleźć, kto za free ogarnąłby temat. Tylko jedno konkretne pytanie: z kim w RT ma się kontaktować ta znaleziona przeze mnie osoba, by bezproblemowo mogli się dogadać? Kontakt proszę przesłać mi na priv.
Szczerze kibicuję, ale uznaj temat za nieistotny. Przez rok nikt niczego nie zrobił, więc nie ma co ciągnąć. COG ustami bartka dał znać, że po zawodach. Poza pojedynczymi głosami nikogo to nie ruszyło, czyli kolejny argument, by nie drążyć. Szkoda czyjejś roboty, skoro od wewnątrz nie ma zainteresowania.
Obrazek Obrazek
Szemkel74
Nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 05 grudnia 2019, 19:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: Szemkel74 »

Ja jednak spróbuję coś w tym kierunku podziałać, jeśli oczywiście RT będzie otwarta na współpracę. Ja rozumiem, że czynności realizowane charytatywnie nie są priorytetowe i trudno na nie znaleźć czas, ale wyłączanie funkcjonalności na stronie, to po prostu regres, a chyba wszyscy chcemy czerpać radość z naszej zabawy i rozwijać ją, a nie zwijać.
Ja jestem z natury niepoprawnym optymistą i może to daje mi wiarę, że można temat naprawić...
Za ten post autor Szemkel74 otrzymał podziękowania (total 5):
Błękitna TeamBar i Lepsza Połówkamaciej.ruteckidziadek72Pawel brasia
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2065
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: ronja »

Cieszę się, że myślisz podobnie. Masz mniej kontrowersyjny nick, więc może coś uzyskasz :)
Obrazek Obrazek
Bar i Lepsza Połówka
Stały bywalec
Posty: 167
Rejestracja: środa 28 czerwca 2017, 08:10
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: Bar i Lepsza Połówka »

Szemkel74 pisze: niedziela 12 maja 2024, 10:42 Ja jednak spróbuję coś w tym kierunku podziałać, jeśli oczywiście RT będzie otwarta na współpracę. Ja rozumiem, że czynności realizowane charytatywnie nie są priorytetowe i trudno na nie znaleźć czas, ale wyłączanie funkcjonalności na stronie, to po prostu regres, a chyba wszyscy chcemy czerpać radość z naszej zabawy i rozwijać ją, a nie zwijać.
Będziemy Ci kibicowali, bo to, że się nie odzywamy w tej sprawie to nie brak zainteresowania, tylko niemożność znalezienia rozwiązania (nie mamy nikogo, kto podjąłby się poprawienia sytuacji). Nam też dokucza logowanie geokretów "na piechotę" i od czasu, gdy nie można tego robić bezpośrednio z opisu skrzynki na stronie OC z mniejszą ochotą zabieramy i przenosimy geokrety.
Obrazek Obrazek
rapotek
Wyjadacz
Posty: 284
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Logowanie GK

Post autor: rapotek »

Szemkel74 pisze: niedziela 12 maja 2024, 10:42 Ja jednak spróbuję coś w tym kierunku podziałać, jeśli oczywiście RT będzie otwarta na współpracę. Ja rozumiem, że czynności realizowane charytatywnie nie są priorytetowe i trudno na nie znaleźć czas, ale wyłączanie funkcjonalności na stronie, to po prostu regres, a chyba wszyscy chcemy czerpać radość z naszej zabawy i rozwijać ją, a nie zwijać.
Ja jestem z natury niepoprawnym optymistą i może to daje mi wiarę, że można temat naprawić...
Technicznie rzecz biorąc jest tak:
  • W logowaniu skrzynki geokrety mogą przeszkadzać tylko tym, że aktualne geokrety użytkownika lub skrzynki są ładowane ze strony geokretów już na etapie generowania kodu strony, w wyniku czego użytkownik musi czekać na geokrety niezależnie od tego, czy chce je zalogować czy nie. Można by to zrobić tak, że geokrety są "dociągane" dopiero po kliknięciu "Zaloguj jednocześnie geoKrety" i to po szybkim sprawdzeniu połączenia (aktualny czas oczekiwania 16 sekund przy każdym żądaniu jest tu za długi)
  • Przy samym logowaniu skrzynki logi geokretów są po prostu zapisywane w bazie danych, samo logowanie na geokrety.org odbywa się później w niezależnym procesie, więc nie opóźnia logowania skrzynki. Tutaj można by pomyśleć o ewentualnym "przeterminowaniu" logowania geokreta w przypadku dłuższej niedostępności serwisu geokrety.org, ale nie wiem na ile takie rozwiązanie jest akceptowalne bez informowania użytkownika, że zalogowanie geokreta się nie powiodło.
  • c:geo łączy się z API geokrety zupełnie osobno, nie korzystając z naszego serwisu. W przypadku braku możliwości wyświetlenia szczegółów geokreta jest to błąd w samym c:geo, jeżeli chodzi o brak możliwości logowania - nie wiem.
Za ten post autor rapotek otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna Teamdzejbi
ODPOWIEDZ