Czy Filips kiedys podzieli baze???

Wszystko co bazy dotyczy, pytania, wątpliwości, sprzęt itp...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Czy Filips kiedys podzieli baze???

Post autor: marwaldor »

Teraz baza ma niby ponad 200 Mb , ale na karcie 2Gb zajmuje ponad 600 Mb i niedlugo bede musial uzywac osobnej karty na sama baze...Poza tym po co mieszkancowi Gdanska dane skrzynek z Zakopanego? A chocby sie tam wybieral, zawsze moze pobrac czesc bazy o keszach z poludniowej Polski...

Dlatego male pytanie-sugestia :moze taki podzial bazy na mniejsze kawalki bylby pozyteczny?
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Hmmm. Najlepiej było by napisać jakiś program-bazę danych, np w javie, trzymającą dane w jednym dużym pliku + obrazki, z możliwością wyszukiwania itd. Ale to już nie ja ;)

Moja rada na w/w: przeformatuj kartę pamięci tak, by miała jak mniejszy klaster (popróbuj jaki CI się uda osiągnąć). Telefon będzie działał nieco wolniej, ale baza będzie zajmować znacznie mniej miejsca.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

Probowalem - reszta na karcie muli...
Podzial kraju na czesci bylby fajniejszy - ale jak sie nie ma co sie lubi...to sie lubi co sie ma :)
Pzdrw
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Jesli masz ochote sie bawic - to mozna sobie cos takiego samemu, w GSAKU przygotowac.
Przefiltorwac cala baze np wg wspolrzednych prostokata - i pozniej zrobic sobie export do HTMLa - z tego wybranego podzbioru.
Niedogodnoscia tego rozwiazania jest to ze trzeba najpierw dociagnac samemu zdjecia do GSAKa no i pozniej masz wszystkie pliki (i HTMLe i obrazki) w jednym katalogu - co przy duzych obszarach moze byc problemem.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

niestety moje zdolnosci sa ograniczone :)
z programowania to najlepiej wychodzi mi klikanie na plik oc-update.bat :)
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

Spróbuj programu, który kiedyś umieszczałem gdzieś tu na forum. Umożliwia eksport bazy filipsa w obrębie wybranej ilości kilometrów od podanych współrzędnych.
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

marwaldor pisze:Probowalem - reszta na karcie muli...
Podzial kraju na czesci bylby fajniejszy
Prawdopodobnie sprzet indeksuje obrazki - nadaj im atrybut ukryty. Zwykle pomaga. W kazdym razie w Nokiach na Symbianie ten sposob jest skuteczny.
filips pisze:Hmmm. Najlepiej było by napisać jakiś program-bazę danych, np w javie, trzymającą dane w jednym dużym pliku + obrazki
Tak, byloby to wyjscie choc nadal pozostaje duzo skrzynek do pobrania z ktorych byc moze tylko czesc bedzie potrzebna.

Optymalnym wyjsciem bylby program, w ktorym wskazujemy plik loc/gpx ze skrzynkami, ktore nas interesuja, a program robi wyciag z bazy Filipsa.
;)
elektronika pisze:Spróbuj programu, który kiedyś umieszczałem gdzieś tu na forum. Umożliwia eksport bazy filipsa w obrębie wybranej ilości kilometrów od podanych współrzędnych.
To rozwiazanie tez ladnie wyglada :)
Przeindeksuje nowa baze Filipsa?
makos
Wyjadacz
Posty: 250
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: makos »

Optymalnym wyjsciem bylby program, w ktorym wskazujemy plik loc/gpx ze skrzynkami
W sumie tak działa dla gc ten skrypt linuxowy. Sprawa czy byłby to loc/gpx to prawie to samo, trochę trzeba namieszać, że by dobrze odszukiwał, ale to dla gc. W sumie na OC go nie napuszczałem bo jest inna indeksacja skrzynek cacheid <> waypointa z loc/gpx, a nie wiem jak głęboko należało by grzebać żeby wydostać cacheid.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Napiszcie kolego prosty skrypt:

Kod: Zaznacz cały

foreach ( waypoint w gpx)
 wget bazafilipsa:waypoint/html+obrazki
Zresztą - może jak znajdę chwilę czasu (hue hue) to napiszę :)
makos
Wyjadacz
Posty: 250
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: makos »

no uczę się tego "papa i hahaha" ale raczej na razie to on się ze mnie śmieje niż coś mi wychodzi, ale zawsze warto spróbować i się dokształcić :-)
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Czy Filips kiedys podzieli baze???

Post autor: ted69 »

marwaldor pisze:Teraz baza ma niby ponad 200 Mb , ale na karcie 2Gb zajmuje ponad 600 Mb i niedlugo bede musial uzywac osobnej karty na sama baze...
Ciekawe. Ja mam CF - 16 GB, sformatowana jako standardowy FAT32 (formatowane pod XP)

Obrazek

a cala baza zajmuje ok 300 MB

Obrazek
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

To zalezy jak ma sformatowana karte pamieci:

Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

filips pisze:Napiszcie kolego prosty skrypt:

Kod: Zaznacz cały

foreach ( waypoint w gpx)
 wget bazafilipsa:waypoint/html+obrazki
Zresztą - może jak znajdę chwilę czasu (hue hue) to napiszę :)
Ba, można nawet by zrobić jakiś "plugin" do rsynca, żeby syncował tylko skrzynki z jakiegoś GPX - a tenże GPX byłby pobierany z serwera... rsyncem. Dostępne były by np:
pomorskie.gpx
slaskie.gpx
mazowieckie.gpx

itp. Więc każdy mógłby sobie synchronizować z automatu to, co chce.

Dobre?
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Sprawa się upraszcza:
In addition, the --files-from file can be read from the remote host instead of the local host if you specify a "host:" in front of the file (the host must match one end of the transfer). As a short-cut, you can specify just a prefix of ":" to mean "use the remote end of the transfer". For example:

rsync -a --files-from=:/path/file-list src:/ /tmp/copy
Czyli wystarczy, że na serwerze będą leżały pliki z waypointami należącymi do regionów, np pomorskie.txt a rsync juz sam pobierze odpowiednie pliki.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

Ooo wlasnie - fajowe to by bylo :)

Tylko te krzaczki co Filips napisal jakios nieprzyjaznie wygladaja...i nie ma tam napisu **.bat - wiec nihuhu nie umialbym obslugiwac :)
ODPOWIEDZ